FORTINET – dostawca zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego – zaprezentował szereg udoskonaleń kluczowych funkcji dostępnych w ramach linii produktów FortiManager i FortiAnalyzer. Rozwiązania przeznaczone są dla dużych i średnich przedsiębiorstw, jak również firm działających w środowisku rozproszonym i dostawców zarządzanych usług bezpieczeństwa. Dzięki najnowszym udoskonaleniom przedsiębiorstwa otrzymują wszechstronne narzędzia do zarządzania zabezpieczeniami, które można dostosować do dynamicznie zmieniających się wymagań biznesowych, postępu technologicznego i coraz bardziej zaawansowanych zagrożeń.
Rozwiązanie FortiManager udostępnia administratorom odpowiedzialnym za infrastrukturę informatyczną narzędzie do centralnego zarządzania zasadami i konfiguracjami rozproszonych urządzeń FortiGate®,FortiWiFi™ i FortiAP. Natomiast produkt FortiAnalyzer umożliwia rejestrowanie danych, tworzenie raportów i analizowanie informacji, oferując lepszy wgląd w dane dotyczące sieci oraz możliwość zapewnienia zgodności z przepisami. Wielofunkcyjność, bogaty wybór rozwiązań sprzętowych i opcji opartych na chmurze w połączeniu z prostym modelem ustalania cen daje przedsiębiorstwom możliwość wdrożenia odpowiedniego rozwiązania dostosowanego do konkretnych wymagań.
Najważniejsze udoskonalenia oprogramowania
W ramach nowo wydanej wersji 5.0.2 oprogramowania wbudowanego dodano następujące funkcje:
FortiAnalyzer
· Macierze logów umożliwiające logiczne grupowanie urządzeń w celu przeglądania zagregowanych logów i tworzenia raportów;
· Nowe raporty w zakresie reputacji klientów, filtrowanie sieci WWW, użytkowników sieci VPN IPSec oraz SSL i zgodności ze standardem PCI;
· Opcje importu i eksportu raportów, które umożliwiają przenoszenie wykresów i raportów między różnymi domenami administracyjnymi (ADOM) oraz urządzeniami;
· Rozszerzony graficzny interfejs użytkownika (GUI), umożliwiający przeglądanie dzienników i definiowanie warunków dla alertów oraz zawierający narzędzie do testowania zbiorów danych, ułatwiający eksperymentowanie z kwerendami.
FortiManager
· Karta Zarządzanie FortiGuard (FortiGuard Management Tab) pozwala użytkownikom zarządzać aktualizacjami sygnatur zabezpieczeń i oprogramowania za pośrednictwem laboratoriów FortiGuard Labs;
· Rewizje domen administracyjnych (ADOM) pozwalają użytkownikom tworzyć, wyświetlać, przywracać i porównywać wszelkie zmiany w pakietach zasad ADOM;
· Funkcja wyszukiwania obiektów pomaga określić przypadki wykorzystania konkretnych obiektów zapory i zasad bezpieczeństwa;
· Zwiększone limity na licencje urządzeń wirtualnych FortiManager oznaczają, że użytkownicy dysponują większym dziennym limitem pamięci masowej i licencji na urządzenia bez ponoszenia dodatkowych kosztów;
· Szybka instalacja zapewnia szybką aktualizację wielu urządzeń.
Dzięki wymienionym powyżej funkcjom produkty FortiManager i FortiAnalyzer zaspokajają dynamicznie zmieniające się wymagania biznesowe, stawiając czoła postępowi technologicznemu i coraz bardziej zaawansowanym zagrożeniom, z którymi borykają się współczesne sieci. Niezależnie od swojej wielkości wszystkie przedsiębiorstwa potrzebują narzędzi do zarządzania zabezpieczeniami, które będą w stanie dostosować się do tych zmian, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo w ramach stałego rozwoju sieci.
„Bieżące wymagania biznesowe nie zawsze odzwierciedlają przyszłe potrzeby firmy. Umiejętność szybkiego wdrażania infrastruktury zarządzania i rejestrowania danych oraz modyfikowania jej architektury, jak również dostosowywania środowisk korporacyjnych, upraszczania modeli licencjonowania i dynamicznego udostępniania pamięci masowej ma nadrzędne znaczenie dla współczesnych firm średniej wielkości oraz dużych korporacji” – stwierdził John Maddison, wiceprezes ds. marketingu w firmie Fortinet. „Zasady te są kluczowymi doktrynami, na których opiera się nasze wszechstronne i adaptacyjne rozwiązanie do zarządzania”.
Nowe modele i ich dostępność
Poza udoskonaleniami w zakresie oprogramowania firma FORTINET rozszerzyła swoją ofertę produktów w zakresie zarządzania o kilka nowych modeli.
· FortiAnalyzer-300D – Rozwiązanie FortiAnalyzer-300D powstało z myślą o przedsiębiorstwach średniej wielkości. Licencja uprawnia do codziennego korzystania z maksymalnie 15 GB pamięci masowej do przechowywania logów, urządzenie dysponuje 4 TB pamięci masowej. Może pełnić rolę samodzielnego narzędzia do rejestrowania danych lub tworzenia raportów, jednocześnie może również działać jako „kolektor” danych, przekierowujący dzienniki w ramach większych środowisk rozproszonych.
· FortiAnalyzer-3000D – Opracowany z myślą o infrastrukturach korporacyjnych produkt FortiAnalyzer-3000D może przetwarzać nawet 150 GB danych zarejestrowanych w pamięci masowej. Produkt dostępny jest z pamięcią masową o pojemności 16 TB. Podobnie jak w przypadku produktu FortiAnalyzer-300D, rozwiązanie FortiAnalyzer-3000D może działać w różnych trybach, oferując wszechstronny zestaw scenariuszy wdrożeniowych.
· FortiManager-300D – Rozwiązanie FortiManager-300D opracowano z myślą o średnich przedsiębiorstwach. Produkt może zarządzać maksymalnie 300 urządzeniami FortiGate. Co więcej, urządzenie FortiManager-300D zawiera funkcję FortiAnalyzer do rejestrowania danych i tworzenia raportów w mniejszych środowiskach, w których liczy się możliwość konsolidacji funkcji zarządzania i tworzenia raportów.
· FortiManager-4000D – Produkt FortiManager-4000D powstał z myślą o dużych przedsiębiorstwach działających w środowisku rozproszonym, w których obowiązują setki różnych zasad i zachodzi potrzeba zarządzania nawet 4 tysiącami urządzeń FortiGate. Podobnie jak w przypadku produktu FortiManager-300D, FortiManager-4000D zawiera funkcję FortiAnalyzer do rejestrowania danych i tworzenia raportów, jednak jest przystosowany do potrzeb przedsiębiorstw średniej wielkości, które chcą skonsolidować funkcje zarządzania i tworzenia raportów.
Dostępność
Produkty FortiAnalyzer-300D, FortiAnalyzer-3000D, FortiManager-300D i FortiManager-4000D są już dostępne na rynku. Aktualizacje oprogramowania FortiAnalyzer i FortiManager można pobrać z serwisuhttp://support.fortinet.com.
Obserwuj FORTINET online: na Twitterze: www.twitter.com/fortinet; na Facebooku:www.facebook.com/fortinet; w YouTube: www.youtube.com/user/SecureNetworks.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy