Nowości
- Nowy Bitdefender Photon – przyśpieszenie i odciążenie silnika antywirusowego. Opis na następnej stronie.
- Ulepszono Bitdefender Safepay – zabezpiecza płatności internetowe poprzez automatyczne otwieranie wszystkich stron internetowych banków w oddzielnym, bezpiecznym środowisku.
- Nowe Raporty Bezpieczeństwa (Security Report) – funkcja ta przedstawia ogólny stan bezpieczeństwa w ciągu ostatnich tygodni a także pokazuje zalecenia oraz powiadomienia niewykorzystanych modułów.
- Nowy Portfel (Bitdefender Wallet) przechowuje poufne informacje i automatycznie loguje się na ulubione strony internetowe użytkownika, e-maile i aplikacje. Coś na zasadzie LastPass.
- Ulepszono Kontrolę rodzicielską
Moduł antywirusowy
Moduł antywirusowy nie zmienił się w tej wersji jeśli chodzi o wykrywanie zagrożeń.
W świecie bezpieczeństwa IT, aplikacje można podzielić na dwie główne kategorie: zaufane i nieznane. Bitdefender Photon odciąża skaner antywirusowy nie przetwarzając znanych plików, które nie zostały zmienione w stosunku do wersji oryginalnej.
Bitdefender Photon stopniowo „odkrywa” aktualnie zainstalowane aplikacje i konfiguracje na komputerze użytkownika i indywidualnie poprzez tryb nauki, uczy się, które procesy należy monitorować, a które nie. W rezultacie skanowane i monitorowane są tylko pliki , które potrzebują stałego nadzoru a dzięki temu mniej zasobów systemowych zostaje przydzielone „antywirusowi”.
Technologia ta bardzo przypomina mi iChecker od Kaspersky’iego.
O lekkości programu mogą świadczyć testy wydajnościowe AV-Test oraz AV-Comparatives. My również po wakacjach przetestujemy pakiety Internet Security 2014 na tle wydajnościowym, kiedy to większość producentów już wypuści na rynek swoje wersje antywirusowe oznaczone jako 2014.
Jeśli ktoś jest zainteresowany jak działa silnik w Bitdefenderze 2014 odsyłamy do artykułu zawierającego recenzję z poprzedniej wersji programu. Oprócz interfejsu i dodanej technologii Photon w kwestii modułu antywirusowego nic się nie zmieniło. Poniżej kilka screenów.
Bitdefender Wallet
Jeśli ktoś miał do czynienia z programem LastPass lub innym podobnym managerem do zapisywania haseł bardzo łatwo odnajdzie się w dodatku Wallet od Bitdefendera. Aby z niego skorzystać wystarczy utworzyć jedno główne konto dostępowe.
Ten wirtualny portfel podobnie jak LastPass może być używany do przechowywania numerów kont bankowych, loginów i haseł dla stron internetowych, wiadomości e-mail, subskrypcji, aplikacji lub haseł sieci bezprzewodowych, zachowując wszystkie poufne dane razem w zaszyfrowanym miejscu zablokowanym hasłem głównym.
Oprócz przechowywania danych uwierzytelniających, Wallet może automatycznie wypełnić je w przeglądarkach lub aplikacjach, czy klientach poczty elektronicznej .
Bankowość online i zakupy w internecie stają się przyjemne i bezproblemowe, gdy portfel jest zintegrowany z Bitdefender Safepay. Bezpieczna przeglądarka aktywuje się automatycznie podczas transakcji internetowych a Wallet wypełnienia dane logowania. Super rozwiązanie.
Podsumowanie
Jeśli ktoś jest zainteresowany szerszym opisem programu Bitdefender zapraszamy do recenzji poprzedniej wersji. Zmian jest niewiele, więc postanowiłem nie przepisywać czegoś co już zostało napisane. Zmienił się na lepsze (moim zdaniem) interfejs. Dodano bardzo funkcjonalny moduł Wallet oraz ulepszono silnik antywirusowy technologią Bitdefender Photon. Poprawiono też kilka modułów. Niestety to wszystkie zmiany. Wydają się kosmetyczne i użytkownik wersji poprzedniej poza interfejsem i portfelem wirtualnym nie zauważy różnicy. Czy do dobrze? Ochrona stoi nadal na najwyższym poziomie więc… Zaawansowani użytkownicy mogą narzekać, że nie ma HIPSa, nie ma sandboxa (dla przeglądarek jest). Jednak patrząc na testy różnych niezależnych laboratoriów, naszych czy też zwykłych użytkowników, brak w/w technologii, Bitdefender niczym nie ustępuje najlepszym. Mało tego. Od dłuższego czasu to właśnie Bitdefender zapewnia najlepszą ochronę i to właśnie silnik tego producenta jest używany w konkurencyjnych rozwiązaniach.
Wady
- niewielkie zmiany w samej ochronie antywirusowej
Zalety
- Bitdefender Wallet (portfel)
- bardzo dobra ochrona antywirusowa co potwierdzają i nasze testy
- poprawiony interfejs
- wiele dodatkowych modułów nawet w wersji Internet Security (w wersji Total Protection jeszcze więcej)
- jedna z najwyższych automatyzacji programu
- bardzo dobra ochrona na poziomie przeglądarki za sprawą TrafficLight
- integracja z klientami pocztowymi
- polska pomoc techniczna
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy