O tym co dzieje się z naszymi wiadomościami, zdjęciami, filmami, czy danymi zgromadzonymi na smartfonie powinniśmy decydować wyłącznie my. Niestety dla cyberprzestępców nasze prywatne i biznesowe informacje są łakomymi kąskami, dzięki którym zarabiają. Jeśli nie chcemy nieświadomie stać się źródłem dochodów hakerów warto korzystać z aplikacji gwarantujących bezpieczeństwo. Takim rozwiązaniem jest G DATA SECURE CHAT. Ten darmowy komunikator na smartfony pozwala komunikować się szybko i łatwo, jednocześnie chroniąc naszą prywatność.
G DATA SECURE CHAT jest łatwy w obsłudze. Używasz go tak samo jak innych aplikacji do przesyłania wiadomości, dzięki którym pozostajesz w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Jednak G DATA SECURE CHAT szyfruje całą komunikację (wiadomości tekstowe i czat), więc chroni przed szpiegostwem i przechwyceniem informacji.
– Pełne szyfrowanie treści zapobiega nieuprawnionemu dostępowi do zawartości smartfona. Wiadomości są dostępne tylko dla odbiorcy. Jedynie jego smartfon może odszyfrować wysłane wiadomości. Dzięki temu dane pozostają bezpieczne – wyjaśnia Robert Dziemianko z G DATA
G DATA SECURE CHAT umożliwia także prowadzenie szyfrowanych rozmów grupowych, pomiędzy wieloma osobami. Dodatkowo eksperci niemieckiego producenta systemów bezpieczeństwa wprowadzili możliwość „auto destrukcji” wiadomości. Żeby zyskać pewność, że wiadomości i zdjęcia nie pokazują się na przykład w sieciach społecznościowych można ustawić czas ich ważności. Po jego upływie wiadomość jest automatycznie usuwana z wszystkich urządzeń.
Aktualnie dostępna jest wersja dla systemu operacyjnego Android. Trwają prace nad aplikacją dla iOS, transferem plików, czatem głosowym i klientem PC.
G DATA SECURE CHAT w skrócie:
- Bezpieczna komunikacja z wykorzystaniem szyfrowanych wiadomości tekstowych oraz czat dla rozmów indywidualnych i konferencyjnych
- Szybki i prosty sposób na wysyłanie zaszyfrowanych obrazów i zdjęć
- Backup historii czatów zapisywany na lokalnej karcie pamięci
- Odszyfrowanie zapisanych kopii rozmów
źródło: G DATA
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy