Niemal jedna czwarta firm europejskich postrzega ataki DDoS jako jedno z trzech największych zagrożeń biznesowych – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab i B2B International. Ponieważ jest to jedna z najczęściej stosowanych przez cyberprzestępców technik zarabiania pieniędzy, każdego dnia zwiększa się liczba i siła ataków DDoS, w efekcie czego zabezpieczenie przed tego rodzaju zagrożeniami staje się dla firm coraz ważniejszą kwestią.
Celem ataku DDoS jest przeciążenie systemu informacyjnego strony internetowej lub bazy danych ogromną liczbą żądań, aby w efekcie stała się ona niedostępna dla użytkowników. Powody przeprowadzania ataków obejmują od wandalizmu i terroryzmu po nieuczciwą konkurencję, a nawet wyłudzenia.
Niski koszt przeprowadzania ataków (osoba pozbawiona skrupułów może zlecić usługę o nazwie „atak DDoS” za jedynie 50 dolarów za jeden dzień), brak możliwości wytropienia sprawców oraz ogromna liczba komputerów i urządzeń mobilnych na całym świecie zainfekowanych botami – to czynniki, które również sprawiają, że ataki DDoS stanowią obecnie jedne z najbardziej rozpowszechnionych i niebezpiecznych cyberzagrożeń.
Aby pomóc firmom w walce z tym zagrożeniem, Kaspersky Lab wprowadza do swojej oferty Kaspersky DDoS Protection – nowe rozwiązanie stworzone w celu zapewnienia firmom ochrony przed atakami DDoS. Dzięki rozległej wiedzy eksperckiej firmy Kaspersky Lab w zakresie cyberzagrożeń, jej doświadczeniu w skutecznym zwalczaniu tego typu zagrożeń, jak również wyspecjalizowanym, inteligentnym technologiom, rozwiązanie może poradzić sobie z atakami DDoS dowolnego rozmiaru i złożoności.
Istotnym elementem Kaspersky DDoS Protection jest rozproszona infrastruktura zlokalizowanych w Europie centrów filtrowania ruchu. Wiedza Kaspersky Lab dotycząca ataków DDoS pozwala zidentyfikować potencjalne zagrożenia na bardzo wczesnym etapie, co umożliwia dostosowywanie ustawień systemu zgodnie z potrzebami – w czasie rzeczywistym – zapewniając klientom niezawodną ochronę przed zmasowanymi atakami.
„Ataków DDoS nie dotyczą żadne granice, a wśród ich ofiar znajdują się zarówno duże międzynarodowe firmy, jak i niewielkie lokalne sklepy internetowe” – powiedział Aleksander Mojsiejew, dyrektor zarządzający Kaspersky Lab na obszar Europy. „Co więcej, DDoS często stanowi element ataku ukierunkowanego na organizację. Obciążenie serwisów online to taktyka odwrócenia uwagi, pozwalająca cyberprzestępcom uzyskać w czasie ataku dostęp do krytycznych danych. Aby zapewnić klientom ochronę przed tym zagrożeniem i zminimalizować ich straty na skutek niedostępności serwisu, wprowadziliśmy do naszej oferty Kaspersky DDoS Protection”.
Jedną z kluczowych zalet Kaspersky DDoS Protection jest fakt, że technologia monitorowania i filtrowania ruchu została opracowana wewnątrz Kaspersky Lab. To oznacza, że sposób działania rozwiązania można szybko zmodyfikować w odpowiedzi na zmiany technik wykorzystywanych przez atakujących, nawet w trakcie trwającego ataku.
Eksperci monitorujący rozwiązanie Kaspersky DDoS Protection mogą dostosowywać i modyfikować wykrywanie i filtry zgodnie z aktualnym krajobrazem zagrożeń. Ten dodatkowy poziom ochrony można szybko modyfikować i implementować, wzmacniając tym samym ochronę zapewnianą klientom. Poprzez oferowanie klientom mechanizmów bezpieczeństwa dostosowanych do potrzeb i odpowiednich dla ich środowiska oraz poziomu zagrożeń, Kaspersky Lab jest w stanie dostarczać ochronę przed atakami DDoS na najwyższym poziomie.
W celu zapewnienia możliwie najwyższego poziomu niezawodności Kaspersky Lab wykorzystuje jedynie europejski sprzęt i dostawców usług w zakresie filtrowania i monitorowania ruchu w krajach europejskich. Wszystkie centra filtrowania ruchu znajdują się w Europie, a analizowane przez serwis metadane dotyczące ruchu klienta nigdy nie wychodzą poza terytorium Unii Europejskiej.
Pełne wyniki badania wykorzystanego w niniejszej informacji prasowej są dostępne na stronie http://r.kaspersky.pl/fZXy2.
źródło: Kasersky Lab
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy