Nie wiadomo nic więcej poza szczątkową informacją, którą Facebook zamieścił na oficjalnym koncie na Twiterze. Kategorycznie zaprzeczają, że awaria trwająca jeszcze do dzisiaj, była spowodowana cyberatakiem na serwery firmy.
We’re focused on working to resolve the issue as soon as possible, but can confirm that the issue is not related to a DDoS attack.
— Facebook (@facebook) 13 marca 2019
Oprócz Facebooka, problemy z działaniem odnotowano na Instagramie oraz WhatsApp. Najczęstszym powodem niedostępności usługi były trudności z zalogowaniem się albo kłopoty z interakcją na post znajomych / grup. Użytkownicy zgłaszali też problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości przez komunikator WhatsApp.
Uzależnienie od Facebooka
Niedostępność Facebooka była testem na sprawdzenie uzależnienia od medium społecznościowego. Przyznajcie się, ile razy tamtego wieczoru wracaliście do Facebooka, aby raz jeszcze spróbować się zalogować?
W obecnej chwili niektóre aplikacje korzystające z API Facebooka nadal mogą mieć problem z uzyskaniem odpowiedzi na żądania — Facebook pisze o tym w kanale dla deweloperów.
Awaria awarią, ale czy chociaż na chwilę zniewoleni Internetem ludzie nie poczuli się wolni? Może właśnie w taki sposób (odcinając się całkowicie) Facebook powinien walczyć z uzależnieniem? Na początek raz w tygodniu. Pokolenie „head-down” odetchnęłoby z ulgą i wyprostowało się…
Uzależnienie bardziej kojarzy się z alkoholem i narkotykami niż z Facebookiem. Wpływ nadmiernego korzystania z Facebooka zbadali naukowcy z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W badaniu wzięły udział 1622 osoby w różnym wieku. Ponad 60 proc. z nich to kobiety. Mimo że kryteria uzależnienia od Facebooka spełniło jedynie 3 proc. przebadanej społeczności, nie oznacza to, że pozostali nie wykazali niepokojących objawów, które mogą z czasem zmienić się w nałóg. Symptomem, który możemy zaobserwować, jeśli podejrzewamy siebie lub swoje dzieci o uzależnienie od Facebooka jest niepokój i dyskomfort, kiedy nie możemy zalogować się do portalu.
— źródło: http://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/siecioholizm/co-czuja-osoby-uzaleznione-od-facebooka
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy