Avira Free Antivirus jest produktem tworzonym przez niemiecką firmę. O oprogramowaniu Avira. Teraz przyjrzyjmy się darmowej wersji tego oprogramowania oznaczonej numerem 2014.
Avira jest bardzo popularnym oprogramowaniem zabezpieczającym, z którego na całym świecie korzysta przeszło 270 milionów użytkowników, a liczba ta stale rośnie.
Instalacja
Proces instalacji w porównaniu do poprzednich wersji uległ zmianie. Teraz, aby zainstalować oprogramowanie wystarczy zatwierdzić tylko umowę licencyjną, a instalator sam wykona dalsze czynności.
Po wykonaniu wszystkich operacji otrzymujemy gotowy produkt, z aktualną bazą sygnatur antywirusowych.
W kwestii wyglądu oprogramowanie nie różni się od poprzednich wersji, co u jednych może budzić niechęć dla innych natomiast może okazać się to plusem, ponieważ ułożenie modułów jest im bardzo dobrze znane i nie muszą się uczyć obsługi nowej wersji, ani szukać opcji.
Co nowego?
Nowością, która jest oczywiście dużym atutem dla oprogramowania tym bardziej w darmowej wersji jest wprowadzenie technologii chmury, która to według producenta zapewnia skuteczność w wykrywaniu zagrożeń na poziomie 99,99%.
Jakie zalety daje wykorzystanie tej technologii?
Wszystkie wrażliwe technologie, których zadaniem jest analiza zagrożeń umieszczone są w chmurze, a nie na fizycznym komputerze użytkownika, wobec czego nie są znane publicznie, co sprawia, że stworzenie zagrożenia, które mogłoby zostać pominięte przez system jest praktycznie niemożliwe. Dzięki tej technologii Avira posiada także mapy ataków w czasie rzeczywistym wobec czego możliwa jest identyfikacja wzorców i poznanie metod w jaki sposób działają cyberprzestępcy oraz zablokowanie rozprzestrzeniania się szkodliwego oprogramowania.
Avira Protection Cloud w liczbach
- 99,99% – poziom wykrywalności z wykorzystaniem technologii chmury Avira
- 145 000 – skanowanych podejrzanych plików każdego dnia
- 1 sekunda – czas przesyłania informacji o pliku do chmury
- 10 000 – nowych wirusów dodawanych codziennie do bazy
- 3 – poziomy bezpieczeństwa: baza sygnatur wirusów, ochrona heurystyczna, dogłębna analiza
Jak działa ochrona w chmurze – infografika
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy