Firma Ceesoft działająca jako część międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech, wprowadziła do oferty kolejne rozwiązanie w modelu MSP (Managed Service Provider) – Endpoint Protector, który należy do produktów typu DLP (Data Loss Prevention).

Ceesoft jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech, działając jako specjalizowany dystrybutor usług bezpieczeństwa IT w modelu MSP w Centralnej i Wschodniej Europie, oferuje światowej klasy rozwiązania antywirusowe, antyspamowe oraz bramy sieciowe, zarówno dla firm, w modelu SaaS jak i dla użytkowników domowych. Współpracując z najbardziej innowacyjnymi dostawcami, firma zajmuje się dystrybucją usług w kanale partnerskim oferując szeroki wachlarz implementacji w tym zakup rozwiązań bez konieczności inwestycji w sprzęt i oprogramowanie, wraz z kompleksowymi usługami doradztwa technicznego, konsultacji handlowych oraz wsparcia posprzedażowego. Firma oferuje najlepszą ochronę urządzeń naszych partnerów i klientów w czasie rzeczywistym, niezależnie od czasu, miejsca i platformy sprzętowej.

Do tej pory w ofercie Ceesoft znajdowały się trzy rodzaje rozwiązań: Webroot MSP, SpamTitan MSP oraz WebTitan Cloud. Obecnie portfolio zostało poszerzone o rozwiązanie Endpoint Protector w modelu MSP, którego producentem jest CoSoSys, działający w obszarze rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Firma posiada dystrybutorów i resellerów w ponad 90 krajach. Rozwiązania CoSoSys zostały docenione przez największe firmy na świecie i skutecznie chronią dane na ponad 30 milionach urządzeń. Misją firmy jest ochrona organizacji przed kradzieżą, wyciekiem i utratą danych. Jest to szczególnie ważne w kontekście ochrony danych połączonej z zagadnieniami RODO. CoSoSys otrzymał tytuł Niszowego Gracza w kategorii Data Loss Prevention Enterprise w kwadracie Gartnera.

Endpoint Protector 5 w modelu MSP jest dostępny w postaci 2 modułów:

 • Device Control (Kontrola Urządzenia) - pozwala na kontrolę portów (USB, port szeregowy, czytnik kart pamięci itp.) oraz urządzeń do nich podłączanych takich jak pendrive, telefony komórkowe, aparaty i kamery oraz wiele więcej.
 • Content-Aware DLP (Analiza Zawartości Treści) - zapewnia kontrolę nad wrażliwymi danymi i ich potencjalnym wyciekiem lub kradzieżą poprzez przeglądarki internetowe, klienta poczty email, komunikatory, serwisy społecznościowe i inne.

Korzyści dla Partnera z nawiązania współpracy w modelu MSP to m.in.:

 • Brak kosztów aktywacji
 • Brak kosztów utrzymania systemu
 • Łatwość zarządzania z poziomu konsoli global zarządzającej – poprzez Partnera, Ceesoft lub Klienta
 • Brak dodatkowych opłat administracyjnych – związanych z zakupem urządzenia
 • Zarządzanie / konfiguracja / raportowanie – za pomocą konsoli online
 • Pay as you use – Partner ponosi opłaty jedynie za licencje, jakie Klient aktywuje w danym miesiącu; brak opłat za nieużywane licencje
 • Minimalna wartość zamówienia wstępnego: Endpoint Protector – 1 licencja
 • Dowolność rozliczania pomiędzy Partnerem a Klientem – możliwość rozliczeń miesięcznych, kwartalnych lub rocznych
 • Zagregowany wolumen – im więcej aktywnych licencji, tym niższa cena za licencje dla Partnera
 • Płatność po rozliczeniu
 • Brak minimalnego okresu użytkowania
 • Benefit finansowy – agregacja cen
 • Planowanie OPEX (budżet operacyjny), w przeciwieństwie do tradycyjnego modelu CAPEX (budżet inwestycyjny)

Szczegółowych informacji udziela Bakotech.

AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się

Komentarze

Wiesz_Kto wt., 25-07-2017 - 18:04

Czekamy aż BakoTech zostanie dystrybutorem COMODO. Może coś się ruszy . . . (?)

Adrian Ścibor wt., 25-07-2017 - 19:03

@#1 Nie_Wiem_Kto, ale gdyby Bakotech był zainteresowany dystrybucją Comodo, to zrobiłby to już dawno temu. Comodo jeszcze kilka lat temu było prawie tak samo dobre jak obecnie. Dzisiejsza przewaga ich rodzynka, czyli produktu w chmurze Comodo ONE jest na tyle dojrzałym produktem i całkiem nieźle przemyślanym, że gdyby zajął się tym ktoś w Polsce na poważnie, czyli zainwestował w promocję, marketing, testy, miał jakąś dłuższą wizję rozwoju, zatrudnił ekspertów, którzy znają się na takich sprawach, to mógłby oferować baardzo szerokie portfolio produktów i spełniłby zapotrzebowanie na prawie każdy aspekt zabezpieczeń: od ochrony desktopów, serwerów, po bakap, wirtualizację, UTMy, zarządzanie mobilną flotą, ochronę bankomatów, sprzedaż certyfikatów, antyspam, zdalne zarządzanie. itd, itd.. Jest tego naprawdę dużo. Wracając - gdyby ktoś zrobił to tak jak należy (bez sporej inwestycji nie da się), to mógłby w okresie np. do kilku lat pomieszać na rynku polskim. Ale bez pomocy producenta jest trudno. Comodo jakoś specjalnie nie jest zainteresowane zaściankową Polską. Chyba tak traktują nasz rynek. To widać.