Bitdefender 2018 już dostępny w oficjalnej polskiej aktualizacji

Użytkownicy, którzy korzystają ze starszych wersji oprogramowania Bitdefender, już w ciągu kilku najbliższych dni będą mogli automatycznie zaktualizować swoje programy Bitdefender 2017 do wersji 2018. Dla niecierpliwych przygotowano instalator, którego uruchomienie spowoduje odinstalowanie starszej i zainstalowanie wersji nowszej.

Tegoroczne programy zawierają więcej funkcji i lepszą ochronę. Lista zmian jest naprawdę duża:

1. Zupełnie nową funkcją jest monitorowanie dostępu aplikacji do kamer internetowych (warto zajrzeć do ustawień i włączyć powiadomienia podczas próby uzyskania dostępu do kamery przez dowolną aplikację).


Dobrze wyjaśnione działanie ochrony kamery pozwoli mniej technicznym użytkownikom lepiej się zabezpieczyć przed utratą prywatności.

2. Użytkownicy systemu mobilnego iOS mają teraz możliwość zainstalowania Bitdefender Mobile Security for iOS z App Store.

3. Zmian doczekała się podwójna warstwa ochrony (Advanced Threat Defense i Threat Intelligence Platform) do wykrywania zagrożeń typu ransomware – w wersji 2018 jest w końcu domyślnie włączona. Dzięki temu pliki mniej technicznych użytkowników będą chronione przed zaszyfrowaniem bez zaglądania do ustawień programy antywirusowego.


Na domyślnie włączoną ochronę folderów użytkownika producent długo kazał czekać. Wreszcie jest.

4. W nowej wersji umożliwiono automatyczne skanowanie podłączonych dysków i urządzeń. Warto z tej ochrony skorzystać już teraz, ponieważ urządzenia przenośne ciągle są źródłem do rozprzestrzeniania się wirusów.


To bardzo dobrze, że producent zdecydował się domyślnie włączyć automatyczne skanowanie podłączanych urządzeń.

5. Ulepszono wykrywanie zagrożeń w programach pocztowych. Anty-spam firmy Bitdefender został dokładnie przetestowany przez AVLab. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w tym artykule.

6. Ulepszono moduł Asystenta Rodzica, który pozwala dyskretnie kontrolować strony internetowe i treści oglądane przez dzieci. Ten asystent w razie potrzeby ma możliwość zablokowania dostępu do niepowołanych stron.

7. Ulepszono szyfrowanie plików, zabezpieczając je jeszcze dokładniej przed dostaniem się w nieodpowiednie ręce.

8. Ulepszono menadżer przechowywania haseł, który zyskał możliwość kopiowania tych informacji bezpośrednio do przeglądarki internetowej.


Menadżer haseł wymaga zainstalowania pluginu do przeglądarki. Jest to bardzo łatwe. Każdy sobie z tym poradzi.

9. Ulepszono niszczarkę lików, dzięki której można trwale i bezpiecznie skasować pliki oraz dokumenty.

10. Ulepszono skaner ruchu internetowego, który pozwoli swobodnie poruszać się po sieci bez ryzyka zainfekowania sprzętu.


Bardzo przydatne funkcje ochrony. Co ciekawe wszystkie są już włączone po zainstalowaniu programu.

Ponadto w rozwiązaniach firmy Bitdefender użytkownicy znajdą wiele przydatnych dodatkowych narzędzi:

1. Przeglądarkę Bitdefender Safepay przeznaczoną do ochrony internetowej bankowości (przeczytaj szczegółową recenzję).

2. Skaner podatności, który wykryje i zaalarmuje użytkownika o braku łatek bezpieczeństwa systemu Windows, pokaże nowe wersje zainstalowanych programów (m.in. przeglądarek, odtwarzaczy multimediów! i grafiki), a także zaproponuje zmianę hasła konfiguracji routera i systemu, jeśli okażą się łatwe do odgadnięcia.


Niedoceniany, ale bardzo potrzebny moduł wykrywający luki w systemie i zainstalowanych programach.

3. Doradcę Ochrony Wi-Fi sprawdzającego, czy sieć bezprzewodowa, do której podłącza się urządzenie, jest odpowiednio zabezpieczone.

4. Legendarny już skaner przed stronami typu phishing i scam (HTTP i HTTPS).

5. Moduł optymalizujący system Windows ze zbędnych plików tymczasowych, czyli pozostałości po instalatorach, czy plikach Windows Update.

Nowe wersje programów Bitdefender 2018 zapewnią użytkownikom skuteczną ochronę antywirusową. Marka programów Bitdefender to najwyższej klasy technologie do ochrony przed złośliwymi plikami – potwierdzają to nie tylko testy, ale opinie zadowolonych użytkowników, których jest już ponad 500 milionów (to więcej niż Kaspersky Lab i ESET razem wzięci).

Porównawcza tabela wyjaśniająca różnice pomiędzy nowymi wersjami dla Windows, Android, Mac oraz iOS (Bitdefender Antivirus Plus 2018, Bitdefender Internet Security 2018, Bitdefender Total Security Multi-Device 2018 i Bitdefender Family Pack) dostępna jest na stronie producenta. Natomiast więcej informacji o cenach i możliwościach programów Bitdefender znajduje się na stronie Bitdefender.pl

Wszystkie programy firmy Bitdefender można testować zupełnie za darmo przez jeden miesiąc, zakładając darmowe konto w Bitdefender Central, w którym zarządza się m.in. posiadanymi licencjami.
Komentarze

Obrazek użytkownika Krzysiu Myga

Wcześniej w produktach av nie było przycisku ''ochrona ransomware''. Czy to oznacza, że ochrony nie było! Nie, po prostu dodano przycisk aby na pytanie w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia móc odpowiedzieć, tak - spełnia.

Obrazek użytkownika Flip

Mam na dwóch komputerach i mobilnym systsemie i złego słowa nie mogę powiedzieć. Antywirus pierwszej klasy. Chociaż jedyna rzecz, którą mobiliby poprawić jest to nie najlepsza wydajność na słabszych komputerach. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że dysk SSD rozwiążałby problem. Pewnie by rozwiązał ale na razie nie mam zamiaru wymieniać dysku na starszym komputerze. Po prostu się to nie opłaca.

Obrazek użytkownika Zyga

#2 Szybki samochód również potrzebuje mocy i dużo paliwa :) Faktycznie lekki nie jest. Z pól giga ramu, ponad 1GB miejsca na dysku. Swoje potrzebuje i swoje wymaga. Ale pakiet wg mnie najlepszy na rynku, choć też ma wady. Jeśli masz słabszą maszynę polecam FSecure. Dla mnie reszta się nie liczy w tym Kasperky oraz Eset. O Arcabit się nie wypowiadam bo nawet nie testowałem ale oparty na silniku Bitka pewnie swoje też wymaga. Gdata jest jeszcze bardziej ciężka niż Bitek.

Obrazek użytkownika Zyga

#1 Było ale domyślnie nie było włączone. Trzeba było to zrobić samemu.

Obrazek użytkownika Flip

#3 Gdzieś te wszystkie sygnatury musi załadować, a po pobraniu wszystkiego na dysku zajmuje mniej więcej 1GB i to tylko folder w /program files. F-Secure jest OK, podobnie jak G Data i Arcabit, ale wolę uzywać oryginalnego 'Bitdefenderowca' :]

Dodaj komentarz