BlackBerry inwestując w zabezpieczenia IoT oraz EoT kupiło firmę Cylance za 1.4 miliarda dolarów. Jeden z liderów w stosowaniu sztucznej inteligencji w cyberzabezpieczeniach dostarczy firmie BlackBerry technologię do platformy BlackBerry Spark, w tym dla systemu operacyjnego QNX oraz rozwiązania UEM (Unified Endpoint Management) oferującego nowe funkcje umożliwiające sprawne zarządzanie urządzeniami końcowymi.

Firma Cylance jest pionierem w wykorzystywaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Szybko rozwijająca się firma stała się liderem dzięki zaawansowanemu i lekkiemu agentowi, który działa zarówno w trybie online, jak i offline. Założona w 2012 roku firma Cylance dostarcza dzisiaj swoje rozwiązania do ponad 3500 klientów korporacyjnych, w tym 20% z nich znajduje się na liście Fortune 500.

BlackBerry Spark zostanie wsparte nowymi możliwościami wykrywania zagrożeń i będzie dostarczać producentom autonomicznych pojazdów, a także urządzeń przemysłowych lepszej jakości zabezpieczenia potwierdzone certyfikatem ISO 26262 dla Androida, iOS, Linuksa, QNX i Windows.

Według Gartnera to właśnie bezpieczeństwo zostało uznane za główną barierę stojącą na drodze do sukcesu urządzeń internetu rzeczy.

AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się

Dodaj komentarz