Firmy specjalizujące się w bezpieczeństwie sieciowym łączą siły by stawić czoła cyberprzestępcom. Owocem ich współpracy są rozwiązania zapewniające wysoki wskaźnik wykrywania zagrożeń na poziomie urządzenia, aplikacji i sieci. 

Cyberataki stają się coraz bardziej złożone i wyrafinowane, a ich celem często stają się najwrażliwsze elementy sieci firmowej, jakimi zdają się być urządzenia mobilne. To właśnie z tego powodu tak ważna jest kompleksowa strategia bezpieczeństwa mobilnego, która będzie ściśle powiązana z szerszą infrastrukturą bezpieczeństwa sieci. W związku z rosnącymi zagrożeniami ze strony cyberterrorystów, firma Check Point postanowiła współtworzyć front, będąc jednym z członków-założycieli AirWatch Mobile Security Alliance. Głównym zadaniem „przymiarza” jest wypracowanie nowych metod zapewnienia bezpieczeństwa coraz większej liczbie urządzeń łączących się z korporacyjnymi sieciami i dających dostęp do korporacyjnych danych, a także stworzenia kompleksowego rozwiązania, które pozwoli neutralizować zagrożenia zanim jeszcze staną się one problemem.

W ciągu ostatniej dekady urządzenia mobilne stanowiły nie tylko motor rozwoju firm, ale także jedno z największych zagrożeń dla ich bezpieczeństwa. Z opracowania 2015 Security Report opublikowanego przez Check Point wynika, że 91 procent respondentów odnotowało wzrost liczby urządzeń mobilnych stanowiących prywatną własność pracowników i używanych do łączenia się z korporacyjną siecią. 

Niepokój budzi fakt, że blisko połowa tych firm nie robi nic, aby zapanować nad tą sytuacją i zabezpieczyć urządzenia. W badaniu wykazano również, że istniejące rozwiązania są niewystarczające, a działy IT mają ograniczone możliwości monitorowania bezpieczeństwa oraz nie są w stanie wykrywać zaawansowanych metod ataku i aktywnie im przeciwdziałać.

— Współpraca z firmą Check Point pozwoliła stworzyć kompleksową platformę, umożliwiającą naszym klientom radzenie sobie z niebezpieczeństwami, na jakie narażone są dziś urządzenia mobilne — stwierdził Noah Wasmer, wiceprezes i dyrektor techniczny End-User Computing, VMware. — Planujemy udoskonalać i wzbogacać funkcjonalność naszego wspólnego rozwiązania, aby móc zaoferować naszym klientom produkty wyposażone w zintegrowany system zabezpieczeń.

W ramach nowego porozumienia, firma Check Point zintegrowała własne rozwiązanie Mobile Threat Prevention z platformą AirWatch Enterprise Mobility Management™. Integracja ta pozwoliła stworzyć najlepsze w tej klasie rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa urządzeń mobilnych, umożliwiając firmom korzystanie z tak kluczowych zalet rozwiązania Check Point jak:

  • Innowacyjna technologia, zapewniająca najwyższy wskaźnik wykrywalności zagrożeń;
  • Jedyny system zabezpieczeń klasy „enterprise”, pozwalający wykrywać zagrożenia na poziomie urządzenia, aplikacji i sieci; 
  • Działanie niewymagające interwencji użytkownika, zapewniające bezpieczną łączność dzięki natychmiastowemu wykrywaniu i usuwaniu zagrożeń bezpieczeństwa urządzeń mobilnych.

— Z uwagi na szybki wzrost liczby urządzeń pracujących w zasięgu sieci korporacyjnych, używanych do uruchamiania firmowych aplikacji i mających dostęp do korporacyjnych sieci, konieczne jest zapewnienie ich bezpieczeństwa na tych samych zasadach, na jakich funkcjonują dziś przedsiębiorstwa wykorzystujące technologię mobilną — stwierdził Nadav Peleg, dyrektor działu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych Check Point.

— Wspólne przedsięwzięcie firm Check Point i AirWatch jest wyrazem naszego konsekwentnego dążenia do zapewnienia przedsiębiorstwom najbardziej kompleksowego rozwiązania służącego zapewnieniu bezpieczeństwa urządzeń mobilnych, a zarazem dostarczeniu informacji o zagrożeniach, dzięki którym firma może bardziej świadomie kształtować swoją politykę w zakresie bezpieczeństwa.

źródło: Check Point

AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się