Firma Gartner, jak co roku, ogłosiła listę najlepszych rozwiązań w zakresie ochrony danych (Magic Quadrant for Mobile Data Protection)*. Check Point Software Technologies znalazł się wśród liderów badania z 2015 r. dotyczącym mobilnych rozwiązań w zakresie ochrony danych.

* Gartner, Magic Quadrant for Mobile Data Protection, John Girard, 8 października 2015 r. 

Jak twierdzi Gartner:

Liderzy dysponują produktami, które sprawdzają się u klientów firmy Gartner zarówno podczas małych, jak i większych wdrożeń. Posiadają długoterminowe plany działania, które są zgodne z naszą wizją dotyczącą ewoluujących potrzeb nabywców bądź wręcz kształtują tę wizję. Liderzy wywołują nerwowość wśród handlowców konkurencji i zmuszają jej inżynierów do naśladownictwa. Ich produkty w zakresie ochrony danych mobilnych są dobrze znane klientom i często trafiają na krótkie listy przy sporządzaniu zapytań ofertowych”.

Organizacje są obecnie bardziej mobilne niż kiedykolwiek. Pracownicy coraz częściej używają smartfonów i tabletów do zarządzania poufnymi danymi biznesowymi. Bez odpowiedniej ochrony urządzenia te mogą jednak ułatwiać cyberprzestępcom dostęp do wartościowych treści i pozwalać na kradzież ważnych informacji” – powiedział Michael Shaulov, który kieruje rozwojem produktów mobilnych w firmie Check Point Software Technologies. „Uważamy swoją regularną obecność w kwadrancie liderów za wynik zaangażowania Check Point w dostarczanie klientom nowatorskich rozwiązań, które zabezpieczają urządzenia, chronią dane firmowe i pozwalają radzić sobie z nieustannie zmieniającymi się zagrożeniami w środowisku mobilnym”.

Firma Check Point oferuje rozwiązania w zakresie ochrony danych mobilnych, które zapobiegają przypadkowej utracie danych, dostępowi do skradzionych danych oraz celowej ich kradzieży. Niedawno wprowadziła na rynek Mobile Threat Prevention – rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa, które chroni urządzenia z systemami iOS i Android dzięki wykrywaniu oraz powstrzymywaniu zagrożeń, zanim te jeszcze powstaną.

Mobile Threat Prevention stanowi najbardziej kompletną platformę walki z zagrożeniami mobilnymi w systemach iOS i Android. Rozwiązanie charakteryzuje się najwyższym wskaźnikiem wykrywania zagrożeń mobilnych w branży i przejrzystym interfejsem użytkownika oraz dostarcza informacji o zagrożeniach w czasie rzeczywistym, rozszerzając dotychczasową infrastrukturę w zakresie bezpieczeństwa i mobilności.

źródło: Check Point

AUTOR:

Adrian Ścibor

Podziel się