Check Point podczas konferencji CPX w Singapurze zaprezentował Check Point Maestro, pierwszą na rynku prawdziwie hiperskalowalną architekturę bezpieczeństwa sieci. Praktycznie nieograniczona skalowalność zapewnia wsparcie dla prędkości transferów w sieciach 5G i ultraniską latencję oraz pozwala na zabezpieczenie nawet najbardziej zasobożernych środowisk, co stanowi zupełnie nowy standard bezpieczeństwa sieciowego.
Dzięki Check Point Maestro organizacje mogą w łatwy sposób na żądanie skalować w górę swoje istniejące bramy bezpieczeństwa, w ten sam sposób w jaki dodaje się nowe serwery czy moc obliczeniową w serwisach chmurowych. Maestro pozwala jednej bramie w kilka minut rozwinąć swoją pojemność i wydajność 52-krotnie, co daje firmom elastyczność i umożliwia osiągnięcie przepustowości rzędu terabita lub założenie podwójnego firewalla. Z rozwiązania mogą korzystać firmy dowolnych rozmiarów i cieszyć się mocą elastycznej platformy bezpieczeństwa w chmurze.
Check Point Maestro rozszerza zabezpieczenia Generacji V naszej architektury Infinity o środowiska hiperskalowalne. Pozwala organizacjom na ochronę swoich dynamicznych, ewoluujących środowisk bez ograniczeń, teraz i w przyszłości. Zasada działania Maestro jest bardzo prosta – pozwala firmom zacząć od istniejących implementacji bezpieczeństwa, niezależnie jak małych, a następnie skalować zabezpieczenia praktycznie w nieskończoność wedle zmieniających się potrzeb ich biznesu.
– powiedział Itai Greenberg, wiceszef działu zarządzania produktami firmy Check Point.
Nowe, zaawansowane możliwości Check Point Maestro
Hiperskalowalne bezpieczeństwo: klienci mogą na żądanie skalować swoje istniejące bramy bezpieczeństwa dowolnych rozmiarów, aby rozszerzyć ponad 50-krotnie przepustowość w ciągu zaledwie kilku minut. Daje możliwość bezproblemowej rozbudowy, jednocześnie skalując zabezpieczenia i chroniąc istniejące zasoby organizacji.
Elastyczność w chmurze: Maestro to jedyny zunifikowany system zabezpieczeń, który oferuje elastyczność i niezawodność na poziomie chmury dla wszystkich wdrożeń organizacji, a dzięki HyperSync™ firmy Check Point, także zaawansowany clustering klasy telekomunikacyjnej i pełną redundancję.
Przewaga operacyjna: Maestro jest zarządzany w intuicyjny sposób za pomocą Maestro Security Orchestrator, który kontroluje wszystkie firmowe punkty dostępu i organizuje w jeden, zunifikowany system bezpieczeństwa, co znacząco upraszcza zarządzanie.
Nowe bramy bezpieczeństwa 6500 i 6800 pozwalają na mega-skalowalność
Nowe urządzenia sieciowe 6500 i 6800 ustanawiają nowe standardy w kwestii ochrony przeciwko najbardziej zaawansowanym zagrożeniom piątej generacji. Są one przeznaczone dla średnich i dużych sieci korporacyjnych i oferują niespotykaną wcześniej skalowalność. Łącząc wielokrotnie nagradzany pakiet bezpieczeństwa firmy Check Point z SandBlast Zero-Day Protection oraz specjalnie zaprojektowanym sprzętem, bramy bezpieczeństwa 6500 i 6800 zapewniają możliwość badania ruchu sieciowego zabezpieczonego za pomocą SSL, jednocześnie nie idąc na kompromis w kwestii wydajności i czasu dostępności.
Bramy oferują bezkonkurencyjną wydajność. 6500 posiada 20Gbps przepustowość firewalla i 3.4Gbps przepustowości ochrony przed zagrożeniami. 6800 cechuje się 42Gbps przepustowością firewalla i 9Gbps przepustowością ochrony przed zagrożeniami. Oba urządzenia umożliwiają łączność do 40GbE i pozwalają na montaż pojedynczego lub podwójnego SSD w obudowie 1U.
Nowa seria bram sieciowych 6000 jest zupełnie nowym urządzeniem bezpieczeństwa dla średnich firm, oferując najlepszą w swojej klasie ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami oraz praktycznie nieograniczoną skalowalność. Łączą w sobie ochronę przed zagrożeniami, emulację oraz ekstrakcję, tworząc zunifikowaną, wysokowydajną platformę, która spełni potrzeby klientów teraz i w przyszłości.
– twierdzi Itai Greenberg.
Check Point Maestro oraz nowa seria urządzeń 6000 została zaprezentowana na CPX 360 w Bangkoku, corocznej konferencji dotyczącej cyberbezpieczeństwa, zorganizowanej przez firmę Check Point dla klientów i partnerów. Na CPX 360 omawiane są najpilniejsze wyzwania dotyczące zabezpieczeń, a klientom-firmom wszystkich rozmiarów pomaga się opracować strategie pozwalające na bycie o krok przed nowymi i cały czas pojawiającymi się cyberzagrożeniami i hakerami.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy