Firma Check Point ogłosiła dzisiaj premierę CloudGuard Log.ic, oprogramowania, które umożliwia natywną dla chmury ochronę przed zagrożeniami i analizę bezpieczeństwa. CloudGuard Log.ic efektywnie wykrywa nieprawidłowości w chmurze, blokuje zagrożenia i włamania oraz zapewnia bogatą w detale wizualizację, która umożliwia dogłębne audyty incydentów bezpieczeństwa w publicznych infrastrukturach chmurowych takich jak AWS. Log.ic dołącza do rodziny oprogramowania dotyczącego bezpieczeństwa w chmurze firmy Check Point, CloudGuard.
W sercu CloudGuard Log.ic znajduje się silnik wzbogacający, który zestawia dane z różnorodnych źródeł, między innymi z logów procesów VPC oraz AWS CloudTrail, aby zbudować świadomość bezpieczeństwa publicznych środowisk chmurowych. Zespoły bezpieczeństwa i DevOps mogą używać tego gotowego rozwiązania celem skrócenia czasu reakcji na incydenty, śledzenia zagrożeń oraz przeglądania strategii bezpieczeństwa i wdrażania ich dla wielu kont naraz. CloudGuard Log.ic może również integrować się z rozwiązaniami SIEM innych firm, takimi jak Splunk czy ArcSight.
Niektóre z funkcjonalności CloudGuard Log.ic to:
-
Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami dzięki wiodącym danym pochodzącym z ThreatCloud firmy Check Point bazujących na podejrzanych adresach IP.
-
Łatwe tworzenie konfigurowalnych alertów uruchamianych przez podejrzaną aktywność sieciową i użytkowników, złamanie zasad zgodności i niepoprawne konfiguracje bezpieczeństwa.
-
Przypisania użytkowników, grup i ról są analizowane celem śledzenia nawet zdarzeń delegowanych, ponieważ zmiany konfiguracji są śledzone i skorelowane z osobą lub rolą.
-
Możliwość skonfigurowania bezpośredniej wysyłki raportów dotyczących istotnych wydarzeń, statystyk i ruchu sieciowego emailem oraz przy pomocy różnych narzędzi ITMS, takich jak ServiceNow, PagerDuty, Jira itp.
-
Funkcje automatycznego reagowania na CloudBoty mogą zostać wykorzystane do automatycznego działania w przypadku wystąpienia specyficznych alertów lub podejrzanej działalności, a także do automatyzacji dalszych kroków, takich jak kwarantanna czy oznaczanie w celu późniejszej analizy.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy