Rynek zagrożeń na urządzenia mobilne rośnie w bardzo szybkim tempie, jednak twórcy zabezpieczeń nie śpią tworząc jeszcze lepsze rozwiązania. Sieci firmowe są łakomym kąskiem dla atakującego, potrzebują ochrony na każdym poziomie, włączając w to szczególnie urządzenia końcowe, z których korzystają przeważnie pracownicy. Z pomocą przychodzą najnowsze innowacje, które pozwalają na bezpieczne korzystanie z krytycznych aplikacji, zainfekowanych urządzeń, nośników POSM oraz bankomatów.
Comodo – dostawca zabezpieczeń internetowych poinformował o wprowadzeniu nowej aplikacji Comodo SecureBox, która pozwala użytkownikom na bezpieczną interakcję z krytycznymi aplikacjami na zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem urządzeniach takich jak chociażby komputery firmowe, nośniki POSM czy bankomaty. Aplikacja oparta na solidnej technologii stanowi część pakietu Comodo przeznaczonego dla firm.
Cyberprzestępcy nieustannie kierują do użytkowników malware w celu uzyskania dostępu do poufnych danych z sieci korporacyjnych, wykorzystując przy tym różne formy ataków, w tym popularny phishing. Comodo SecureBox chroni użytkowników przed różnymi zagrożeniami, w tym: keyloggerami, snifferami – również po SSL, atakami kryptologicznymi (man-in-the-browser/middle), exploitami zero-day i innymi atakami, których celem jest pozyskanie poufnych danych. Dzięki zastosowaniu warstwy ochronnej, użytkownik może czuć się bezpiecznie, bo wrażliwe działania są zabezpieczone poprzez ich odizolowanie.
„SecureBox szczególnie kierowany jest dla firm potrzebująych zabezpieczeń punktów końcowych, które są poza kontrolą działu IT”, powiedział Kevin Gilchrist – wiceprezes Comodo ds. zarządzania produktami. „Firmy świadczące usługi finansowe, firmy ubezpieczeniowe i opieki zdrowotnej, jak również duże przedsiębiorstwa posiadające wrażliwe dane powinny skorzystać z SecureBox.”
W przeciwieństwie do innych istniejących rozwiązań bezpieczeństwa punktów końcowych, Comodo SecureBox uruchamia tylko zaufane aplikacje i zakłada, że środowisko na którym jest uruchomione jest niebezpieczne lub zainfekowane złośliwym oprogramowaniem. To unikalne rozwiązanie różni się od tradycyjnych rozwiązań, które uruchamiają w piaskownicy jedynie aplikacje szkodliwe i niezaufane.
Możliwości Comodo SecureBox
Comodo SecureBox zawiera następujące funkcje:
- zastosowanie kontenerów: chroni krytyczne dane tworząc odporny na zagrożenia tunel między komputerami klienckimi zapewniając firmom na bezpieczne korzystanie ze swoich usług,
- ochrona przed keyloggerami: przechwytuje wciśnięte klawisze ze sterownika klawiatury i szyfruje te informacje wysyłając je bezpośrednio do okna docelowego, pomijając przy tym cały system, zapewniając, że nikt z zewnątrz nie może przechwycić naciśniętych klawiszy,
- ochrona przed zdalnym przejęciem: pokonuje funkcję zdalnego pulpitu poprzez przechwycenie próby przejęcia i uruchomienia specjalnego izolowanego pulpitu, który wyświetla komunikaty ostrzegawcze i nie pozwala atakującemu na dostęp do danych znajdujących się na komputerze użytkownika,
- ochrona przed snifferami SSL: wykrywa szkodliwe połączenia SSL i próby przechwycenia danych, poprzez weryfikację certyfikatów za pomocą zaufanej listy certyfikatów Comodo, zapobiegając atakom typu man-in-the-middle,
- ochrona przed dostępem do pamięci: zapobiega dostępu do danych w odizolowanej części pamięci przez zewnętrzne aplikacje,
- aktywna ochrona przed wirusami: przed uruchomieniem aplikacji, SecureBox wykonuje szybkie skanowanie w chmurze, w celu wykrycia aktywnych zagrożeń na urządzeniu. W momencie wykrycia zagrożenia informacja o skanowaniu zostaje przesłana do administratorów w celu zapewnienia im kontroli nad stanem sieci.
Comodo SecureBox przeznaczony jest dla firm, które potrzebują niestandardowych zastosowań w celu zapewnienia bezpieczeństwa na bardzo wysokim poziomie również na komputerach użytkowników końcowych, co ma również wpływ na bezpieczeństwo sieci firmowej.
Comodo SecureBox jest częścią produktów Comodo, które zapewniają firmom i osobom indywidualnym inteligentne usługi bezpieczeństwa, uwierzytelniania i zapewnienia zaufania podczas transakcji online.
Czy ten artykuł był pomocny?
Oceniono: 0 razy