​Schellshock Detector. Ochrona urządzeń przed podatnością Bash Bug od Trend Micro – za darmo dla Windows, Android i Mac OS X

Trend Micro, światowy lider w dziedzinie oprogramowania i rozwiązań bezpieczeństwa wydając bezpłatne narzędzie Schellshock Detector do skanowania stron internetowych i ochrony serwerów, podjął aktywne działania w celu złagodzenia negatywnych skutków powodowanych przez podatność Bash Bug. Luka ta niekorzystnie wpłynęła na bezpieczeństwo ponad 500 milionów urządzeń z dostępem do sieci internet – komputery, telefony, routery i urządzenia medyczne.

Bezpłatne narzędzie, które powiadomi użytkownika o witrynie internetowej zawierającej lukę do pobrania jest na tej stronie. Wystarczy podać dowolny adres e-mail (pobieranie możliwe jest bez potwierdzenia @). Użytkownicy Windowsa z Internet Explorer i Google Chrome otrzymają ochronę przeglądarki poprzez instalację wtyczki. Użytkownicy Androida aplikację mogą pobrać z tej strony z Google Play.

Więcej informacji o Shellshock na Niebezpieczniku oraz na przygotowanej infografice przez Trend Micro.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.