Firma HP wprowadza do swoich rozwiązań usługę Webroota - BrightCloud IP Reputation Service

Webroot, lider wykrywania zagrożeń internetowych w czasie rzeczywistym w chmurze, ogłosił na swoim blogu, że z ich usługi BrightCloud IP Reputation Service korzystać będzie firma Hewlett-Packard w ramach swojego rozwiązania HP Enterprise Security Products. Wykorzystanie cloud computingu pozwoli zwiększyć wykrywalność zagrożeń wprowadzanych do sieci przez niestosowanie się pracowników korzystających z urządzeń mobilnych w ramach trendu BYOD do zasad i reguł bezpieczeństwa.

BrightCloud IP Reputation Service jest usługą działającą w czasie rzeczywistym dostarczającą wielu informacji o zagrożeniach. Webroot, zamiast stosować technologie ochronne bazujące na statycznych listach, wykorzystuje dynamiczną reputację hostów IP odświeżaną co kilka minut na swoich serwerach. Działająca w korelacji usługa BrightCloud z technologią Webroot Intelligence Network wykorzystuje architekturę danych do zapewnienia kompleksowych informacji na temat zagrożeń. Synergiczne połączenie usług monitoruje przeszło 4,3 mld adresów IP, zapewnia informacje o dynamicznej czarnej liście około 12 mln niebezpiecznych adresów IP i pozwala na uzyskanie dodatkowych metadanych związanych z adresami IP, które zgromadzone są w bazie danych Webroota w chmurze.

W ramach usługi BrightCloud, Webroot wykorzystuje również światowej klasy rozwiązanie Webroot Mobile App Reputation , które zgromadziło już informacje bezpieczeństwa o 11 milionach aplikacji mobilnych. Webroot Mobile App Reputation pozwala na wykrycie kanałów komunikacji, z których korzystają złośliwe aplikacje do kontrolowania poufnych danych osobistych i biznesowych. Klienci HP będą mogli teraz korzystać z modelu identyfikacji złośliwego ruchu IP powiązanego z aplikacjami mobilnymi. 

Dzięki usłudze BrightCloud IP Reputation Service czas potrzebny do identyfikacji nowych i istniejących zagrożeń IP jest znacznie zredukowany, a administratorzy będą mogli podejmować bardziej świadome decyzje wpływające na bezpieczeństwo danych.

Usługa BrightCloud IP Reputation Service będzie dostępna dla klientów HP pod koniec tego roku kalendarzowego.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.