Kaspersky Lab rozpoczyna beta-testy dla produktów KAV i KIS 2015

Została upubliczniona pierwsza wersja beta oprogramowania zabezpieczającego Kaspersky, zarówno produktu Anti-Virus, jak również Internet Security w wersji 2015.

Co nowego znajdziemy?

Nie ma jeszcze jakichkolwiek informacji o zmianach i ulepszeniach jakie zostały wprowadzone w tej wersji. Już na pierwszy rzut oka da się zauważyć całkowicie odmieniony interfejs programu. W nowej wersji okno główne to tylko cztery przyciski służące do wykonywania najczęstszych czynności, takich, jak: skanowanie komputera, aktualizacja bazy sygnatur, moduł bezpieczne pieniądze oraz kontrola rodzicielska. Mimo faktu, że opcje te są najbardziej uwydatnione nie oznacza to wcale, że możliwości działania użytkownika w tym programie kończą się już na tym etapie.

Okno główne

Użytkownik nadal ma możliwość konfigurowania wszystkich modułów jakie zapewnia nam oprogramowanie Kaspersky, jak również w zakładce narzędzia przedstawia w czytelny dla użytkownika sposób wykorzystania zasobów komputera, informacje o wykorzystaniu łącza oraz zakładkę raportów informującą o ilości zagrożeń, ataków oraz zablokowanej liczbie szkodliwego oprogramowania.

Informacje o systemie

Mimo zmienionego wyglądu znajdziemy jeszcze niedoskonałości w postaci klasycznej kompozycji dla niektórych z okien, co nie wygląda zbyt estetycznie w porównaniu do głównego interfejsu programu.

Network Monitor

Po instalacji pojawia nam się informacja o problemach w postaci wyłączonych niektórych z modułów itp., co łatwo możemy naprawić.

Informacja o problemach

Czy można już korzystać z wersji beta?

Oprogramowanie w wersji beta jest oprogramowaniem testowym, które może być niestabilne w działaniu. Mimo, że nie znaleziono jak na razie jakichkolwiek problemów z tym oprogramowaniem, to zaleca się używanie wersji wyłącznie w celach testowych, dla zapoznania się z najnowszym produktem. Oprogramowanie możemy pobrać pod tym adresem.

Kaspersky Lab zachęca do testowania najnowszej wersji oprogramowania i zgłaszania błędów lub propozycji zmian dla najnowszej wersji.

Podając poniższy klucz dostajemy 91 dni na testowanie wersji beta Kaspersky Internet Security 2015.

 77PKK-P1AA4-5ESXQ-DVZ7S 

 Komentarze

chief Thu, 03/06/2014 - 10:04

Ja rozumiem, że program typu Kaspersky IS musi przede wszystkim skutecznie chronić użytkownika przed rozmaitymi zagrożeniami płynącymi z sieci i nie tylko ale czy musi mieć z każdą kolejną odsłoną interfejs, który wygląda jak pośpiesznie namalowane dzieło przedszkolaka. Zrób Panie Kaspersky ergonomiczny i atrakcyjny wizualnie UI, bo aż się nie chce tego używać a i prestiż z wyglądu KIS 2015 - żaden. Ten UI nawet nie stara się naśladować i tak "wątpliwej urody" modern UI z Windows 8, on po prostu jest zdecydowanie brzydszy.

Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.