Webroot Partner Certification Session - relacja ze szkolenia

Dnia 13.02.2014 w Katowicach odbył się event Webroot Partner Certification Session zorganizowany przez polskiego dystrybutora firmy Webroot - IT Partners Security sp. z o.o, koncentrującego się na sektorze B2B.

Zaproszono wielu gości, w tym zainteresowane osoby marką Webroot - reprezentujące rynki horyzontalne oraz administratorów sieci małych, średnich i dużych firm.

Samo szkolenie miało charakter dwuetapowy. Etap pierwszy skierowany był dla Product Menager'ów, którzy mieli okazję nauczyć się w jaki sposób badać specyficzne potrzeby swoich klientów. Zaprezentowano im niezbędne narzędzia, które mogą przysłużyć się do zbudowania wizerunku Webroota opierając się o niezależne badania i współpracę z wieloma znanymi firmami działającymi w branży IT.

Po przerwie obiadowej i szerokiej dyskusji nt produktów Webroota, konkurencyjnych rozwiązań, szeroko rozumianego bezpieczeństwa, testów antywirusowych, kopii zapasowych, możliwości wdrożeniowych... tematów nie brakowało :) [ ... ]

[ ... ] rozpoczął się etap drugi przeznaczony dla inżynierów wsparcia Webroot'a i jego supportowaniu. Szkoleniowcy - Product Menager'owie tj. Daniel Ciepły oraz Sebastian Ambros przedstawili informacje nt marki Webroot, jego możliwości i w jaki sposób działa w oparciu o chmurę; jak zainstalować i wdrożyć rozwiązanie / polityki bezpieczeństwa przeznaczone dla firm ze szczegółowym omówieniem konsoli WEB, porównując ją z klasycznymi rozwiązaniami konkurencji.

Aby nie zanudzać uczestników wykładami, co jakiś czas zadawano pytania konkursowe. Nagrodami były (jakżeby inaczej :) wielostanowiskowe licencje na produkt Webroot'a dla użytkowników domowych. Luźna i przyjacielska atmosfera często powodowała, że zaproszeni goście mogli w każdym momencie zadawać niewygodne pytania. W większości przypadków rękawice zwycięstwa zachowywali szkoleniowcy :]

Na koniec zaprezentowano nam nową reklamę Webroota, którą można obejrzeć pod tym linkiem:https://www.youtube.com/watch?v=Gwkchc6Ix_M

W imieniu AVLab dziękujemy organizatorowi szkolenia - firmie IT Partnert Security za zaproszenie!

Galeria ze spotkania: http://wrpolska.pl/index.php/szkolenie-galeria/

Patronat medialny objęli: AVLabCRNDLP-EXPERTLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.