G Data SmallBusiness Security - nowy produkt

G Data Software wprowadza na rynek nowy produkt SmallBusiness Security. Niemiecki dostawca programów antywirusowych planuje dotrzeć do grupy docelowej liczącej prawie 1,4 mln firm w naszym kraju. Obecnie firmy, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników stanowią ponad 96% wszystkich przedsiębiorstw w Polsce[1]. Małe biznesy wymagają niestandardowych rozwiązań: prostej i intuicyjnej konfiguracji, szybkiego i łatwego wdrożenia oraz wydajnej ochrony przed zagrożeniami. 
To wszystko oferuje G Data SmallBusiness Security.

Małe firmy oczekują rozwiązań, które nie tylko zapewnią im niezawodna ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i atakami hakerów, ale będą łatwe w użyciu i nie będą wymagać czasochłonnego wdrożenia ani wielkich nakładów finansowych. Dokładnie to oferuje G Data SmallBusiness Security: możliwie najlepszą ochronę przed wszystkimi zagrożeniami z Internetu oraz łatwe zarządzanie niewymagające specjalistycznej wiedzy IT. Ponieważ w małych firmach często to właściciel lub pracownik w ramach swoich dodatkowych obowiązków pełni rolę administratora sieci komputerowej.

Ochrona „Made in Germany” jest całkowicie bezobsługowa, przejrzysta i działa niezauważalnie w tle nie spowalniając sprzętu. Pozwala pracownikom skupić się na najważniejszym celu – rozwijaniu biznesu!

Łatwość użytkowania

Instalacja i konfiguracja oprogramowania jest ekstremalnie intuicyjna. Praktycznie nie wymaga jakiejkolwiek wiedzy informatycznej. Dzięki głównemu interfejsowi właściciel lub osoba zajmująca się siecią w firmie zawsze ma wgląd w to co aktualnie dzieje się w sieci. Wszystkie niezbędne informacje zebrane w jednym oknie administratora.

Bezpieczne transakcje bankowe online

Dzięki innowacyjnej technologii BankGuard wykorzystującej ochronę w czasie rzeczywistym, transakcje bankowe są bezpieczne i cały czas chronione przed groźnymi trojanami bankowymi. G Data chroni finanse Twojej firmy w sieci!

Backup pod kontrolą

Utrata ważnych biznesowych informacji i danych z dysków może zrujnować firmę. Może to się zdarzyć na kilka sposobów: kradzież sprzętu, przypadkowe skasowanie przez pracownika czy też awaria dysku twardego. G Data SmallBusiness Security jest wyposażony w moduł backup, który rozwiązuje ten problem i minimalizuje ryzyko utraty danych. Wszystkie dane można z łatwością zabezpieczyć przed ich utratą. 
Dodatkowy program do Backup’u nie będzie już potrzebny.

 

 Data Security Client

- Ochrona stacji klienckiej w tle, niewidoczna dla użytkownika.

- Ochrona poczty lokalnie na komputerach klientów (MS Outlook, POP3 i IMAP) oraz ochrona samych serwerów pocztowych w firmie

- Pełna funkcjonalność po odłączeniu komputera od sieci

- Integracja z Linuxem

G Data ManagementServer

- integracja z ActiveDirectory umożliwiająca transfer istniejących grup i automatyczną instalacje na stacjach klienckich

- Okno nawigacyjne z wszystkimi niezbędnymi informacjami

- Instalacje, skanowanie, aktualizacje, ustawienia i raporty kontrolowane zdalnie poprzez sieć z poziomu ManagementServer (LAN/WAN)

- MobileManagement: lista wszystkich urządzeń mobilnych z Androidem wraz z ich statusem ochrony antywirusowej

- G Data BankGuard – zabezpieczenie transakcji bankowych online

G Data Firewall

- Uproszczony firewall

- Centralne zarządzanie ustawieniami

- Inteligentny Firewall: blokowanie ataków hakerskich bez irytujących powiadomień, lista blokowanych aplikacji, uczący się autopilot.

- Najlepsza ochrona przed wirusami, Trojanami, spamem, phishingiem, spyware’m i innymi zagrożeniami dowiedziona wielokrotnie w niezależnych testach

- Najwyższa wykrywalność wirusów dzięki dwóm niezależnym silnikom antywirusowym

- Najnowsze metody wykrywania nieznanych zagrożeń jak kontrola zachowań, heurystyka i Cloud Security

- Brak wpływu na wydajność sprzętu dzięki technologii Fingerprinting i Whitelisting

- Ochrona przeglądarki: zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem z Internetu oraz blokowanie niebezpiecznych stron w czasie rzeczywistym

- Łatwość konfiguracji i użytkowania – nawet bez wiedzy informatycznej

- Bezobsługowe użytkowanie: instalujesz, konfigurujesz i używasz ze wszystkimi funkcjami ochronnymi pracującymi niezauważalnie w tle

- Automatyczny BackUp

5 stanowisk + 3 serwery, PC lub notebooki

- Do 5 komputerów w sieci plus 3 komputery poza siecią firmową

- Skalowane do 10 komputerów

- Roczna licencja z cogodzinną aktualizacją baz wirusów, aktualizacją oprogramowania i upgrade’m do nowszej wersji

Podsumowanie:

- Oprogramowanie dedykowane dla małych i średnich przedsiębiorstw

- Maksymalnie efektywna ochrona przy minimum wysiłku i nakładów

- Łatwy w użyciu i obsłudze

- Dostępne już w kwietniu 2013!


[1]Źródło: Arkusz informacyjna SBA 2012. Przedsiębiorstwo i przemysłLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.