PKO Bank Polski przestrzega przed fałszywymi linkami

W komunikacie wystosowanym do klientów, PKO Bank Polski ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod bankową instytucję, próbując wyłudzić poufne informacje.

Przypominamy o konieczności zachowania ostrożności wobec wiadomości wysyłanych przez osoby trzecie (np. poprzez serwisy społecznościowe, portale ogłoszeniowe), zawierających prośbę o skorzystanie z przesłanego linku w celu dokonania płatności – linki te mogą kierować na fałszywą stronę pośrednika płatności, a następnie fałszywą stronę Banku.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości związanych z korzystaniem z serwisu internetowego, telefonicznego lub aplikacji mobilnej, należy niezwłocznie skontaktować się z naszą infolinią pod całodobowym numerem 800 302 302 (brak opłat dla numerów krajowych na terenie kraju, w pozostałych przypadkach – opłata zgodna z taryfą operatora) lub +48 81 535 60 60 (do połączeń z zagranicy i z telefonów komórkowych; opłata zgodna z taryfą operatora).

Dołączamy się do ostrzeżeń banku i przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas analizowania wiadomości e-mail, SMS lub wiadomości na portalach społecznościowych. Linki te mogą prowadzić do serwisów oferujących błyskawiczne płatności na serwerze oszusta:

Fałszywa strona pośrednika płatnosci internetowych.
Fałszywa strona pośrednika płatnosci internetowych.
Fałszywa weryfikacja
Dodatkowe pole weryfikacji konta na fałszywej stronie banku.

Pamiętaj, że bank NIGDY:

  • nie wysyła bezpośrednich wiadomości, prosząc o podanie loginu, hasła, czy czegokolwiek innego;
  • nie informuje o blokadzie konta e-mailem;
  • nie podaje linków do systemu transakcyjnego w e-mailach lub SMS-ach;
  • nie prosi o zalogowanie się na stronie „bez kłódki”;
  • nie prosi o weryfikację za pomocą danych z karty;
  • nie prosi o podanie kilku kodów z karty zdrapki.


Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.