McAfee zablokuje pobieranie pirackich plików

McAfee jako pierwszy producent oprogramowań antywirusowych, opatentował najnowszą technologię ochrony konsumentów przed pobieraniem nielegalnych plików. Nowa funkcja blokująca dostęp do witryn zawierających nielegalne oprogramowanie zostanie wcielona w moduł SiteAdvisor, a korzystać będą z niej mogli najprawdopodobniej zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi. McAfee ma nadzieję, że nowa funkcjonalność pozwoli na edukację internautów w zakresie pobierania tylko udostępnionych zgodnie z prawem elementów . 

Jak sądzicie, czy zastosowanie takiej usługi wśród polskich użytkowników okaże się sukcesem?Komentarze

andrzej jajko Tue, 04/29/2014 - 11:43

fajnie ale ciekawe w jakim stopniu to będzie działało

Kulesz Tue, 04/29/2014 - 11:44

"McAfee ma nadzieję, że nowa funkcjonalność pozwoli na edukację internautów w zakresie pobierania tylko udostępnionych zgodnie z prawem elementów ." Taaak edukację :)

McAlex Tue, 04/29/2014 - 11:45

Już teraz pojawia się ostrzeżenie przed odwiedzeniem witryn rozpowszechniających np. torrenty.

Kulesz Wed, 04/30/2014 - 11:45

A jak to sie ma do polskiego prawa? Udostępnianie jest chyba dozwolne jak ktos uzywa tego do robienia kopii czy cos takiego.

McAlex Thu, 05/01/2014 - 11:46

Ale tu nie o to chodzi. McAfee nie blokuje strony na "amen". Po prostu wyświetla się komunikat i jest opcja powrócenia w inne miejsce lub przejścia dalej. O wszystkim decyduje użytkownik. Podobnie jest z witrynami phishing/malware.

Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.