avast! 2014 beta już dostępny

irma Avast Software oficjalnie ujawniła pierwsze publiczne wersje beta programów: Avast Free Antivirus 2014 (Avast 9), Avast Pro Antivirus 2014, Avast Internet Security 2014 i Avast Premier 2014.

Co nowego znajdziemy w wersji 2014?

  1. Nową technologię DeepScreen, która ma podejmować lepsze decyzje o tym, jak i kiedy trafić ma do piaskownicy nieznany plik.
  2. Ulepszono strumieniowe aktualizacje i skanowanie w chmurze, które ma wspierać lokalną ochronę i wykrywać szybciej nowe zagrożenia.
  3. Nową technologię internetową obejmującą rozszerzoną funkcję do-not-track.
  4. Łatwiejszą w użyciu SafeZone (bezpieczna strefa), która teraz będzie automatycznie otwierała witryny bankowe w tym trybie, aby chronić transakcje bankowe.
  5. Opcję Rescue Disk, która pozwala utworzyć bootowalną płytę CD lub pamięć USB.
  6. Znaczne zmniejszenie wagi programu (instalator jest około o połowę mniejszy od obecnej wersji).
  7. Skanowanie plików exe jest o wiele szybsze, nawet do 2 razy a strony internetowe nawet do 10 razy (chodzi o zebranie danych do analizy, więc zwykły użytkownik tego tak nie odczuje).
  8. Bardziej uproszczony i bardziej konfigurowalny interfejs.

Przypominamy, że są to wersje BETA i nie należy ich traktować jako stabilnych wersji. A co do punktu 7. Pożyjemy, zobaczymy, przetestujemy, ale wersję stabilną ;) Jak wiemy, producenci mają tendencję do naginania faktów rzeczywistych jeśli chodzi o swoje produkty (co jest zresztą zrozumiałe).

Wersje BETA do pobrania

http://files.avast.com/beta9x/avast_free_antivirus_setup.exe
http://files.avast.com/beta9x/avast_pro_antivirus_setup.exe
http://files.avast.com/beta9x/avast_internet_security_setup.exe
http://files.avast.com/beta9x/avast_premier_antivirus_setup.exe

Tags


Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.