AVG Internet Security 2014 - Co w nowej wersji programu?

W dniu wczorajszym (środa, 04 września 2013) opublikowano nową wersję programu AVG Internet Security oznaczoną numerem 2014. Jako, że jest to nowa wersja wprowadzono w niej również dodatkowe funkcje, związane głównie z naszymi plikami znajdującymi się bezpośrednio na naszych komputerach. Program w kwestiach wyglądu nie zmienił się, dzięki czemu będąc już przyzwyczajonymi do starego układu i wyglądu interfejsu programu nie powinniśmy mieć z jego obsługą jakichkolwiek problemów.

W opcjach skanowania dodano opcję skanowania komputera w poszukiwaniu zagrożeń typu rootkit.

Pierwsza z funkcji nosi nazwę File Shredder, która pozwala na trwałe usunięcie plików z komputera bez możliwości ich ponownego odzyskania. Moduł ten zapewnia usunięcie plików w bezpieczny sposób, wykorzystując przy tym metody, które uniemożliwiają dostęp lub odzyskanie plików przez niepowołane osoby. Aby usunąć trwale niechciany plik należy kliknąć na niego PPM i z listy wybrać opcję zniszcz trwale za pomocą AVG.

Kolejna z funkcji to Sejf danych, dzięki niej twoje dane będą jeszcze bezpieczniejsze niż dotychczas. Moduł ten szyfruje i przechowuje ważne dla nas dokumenty i pliki na specjalnie stworzonym i zabezpieczonym hasłem dysku wirtualnym naszego komputera. Zarządzanie i poruszanie się w dysku możliwe jest z wykorzystaniem eksploratora Windows Explorer, dzięki czemu otrzymujemy możliwość przeglądania i dodawania plików do zaszyfrowanego dysku podobnie jak w innych dyskach naszego komputera. Dodatkowo możemy tworzyć tyle sejfów ile potrzebujemy i o takiej pojemności, która będzie nam w danym momencie potrzebna, a w momencie gdy pojemność ta okaże się być niewystarczająca - możemy ją zwiększyć bez jakichkolwiek problemów i bez uszkodzenia znajdujących się w sejfie plików. Aby włączyć funkcję sejfu danych i zarządzać stworzonymi przez nas sejfami musimy przejść do sekcjiKomputer (ochrona komputera).

Dodatkowo w nowej wersji oprogramowania została udoskonalona funkcja Zapory AVG. To ona zapewnia nam bezpieczeństwo przed hakerami, blokując im dostęp do naszych prywatnych danych, zabezpiecza przed szkodliwym działaniem złośliwego oprogramowania. Działa zarówno w sieciach przewodowych, jak i bezprzewodowych.

Na zakończenie należy dodać, że osoby posiadające licencję na wersję 2013 oprogramowania AVG mają możliwość darmowej aktualizacji do wersji 2014. Dzięki tej wersji jesteśmy bezpieczni nie tylko w sieci, ale również możemy zabezpieczyć nasze newralgiczne dane przed niepowołanymi osobami.

Zabezpieczenie systemu na wysokim poziomie zapewnia nam ponad 20 modułów wdrożonych do oprogramowania AVG, dzięki czemu zapewnia ono:

  • wykrywanie i powstrzymywanie wirusów, zagrożeń i złośliwego oprogramowania
  • przeciwdziałanie spamowi i oszustwom online
  • blokowanie niebezpiecznych linków i plików
  • trwałe usunięcie plików
  • zabezpieczenie prywatnych danych
  • zapobieganie szpiegowaniu i kradzieży tożsamości
  • powstrzymanie hakerów przed dostępem do prywatnych danych
  • zapewnienie płynnej pracy komputera - program nie zmniejsza wydajności
  • przyspieszenie przeglądania sieci
  • otrzymanie prostych porad i alertów


Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.