Konferencja dla studentów CyberSecurity for the Next Generation - 2014

Kaspersky Lab informuje o rozpoczęciu nowej edycji międzynarodowej konferencji studenckiej "CyberSecurity for the Next Generation" w roku akademickim 2013/2014. Konferencja będzie składała się z czterech rund regionalnych oraz globalnego finału. Zgłoszenia oraz prace konkursowe można nadsyłać we wszystkich regionach za pośrednictwem nowej platformy online http://academy.kaspersky.com/?post_type=event.

"CyberSecurity for the Next Generation" to unikatowa platforma, która co roku skupia młodych naukowców, czołowych ekspertów z branży bezpieczeństwa IT oraz profesorów pracujących na uczelniach z całego świata, umożliwiając zaprezentowanie i omówienie - w atmosferze współpracy, zabawy i kreatywności - najbardziej palących kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem. Kaspersky Lab zaprasza do zgłaszania swoich prac - uczestnikiem może zostać każdy z kręgu szkolnictwa wyższego: zarówno studenci, jak i studenci podyplomowi i doktoranci.

Studenci mogą nadsyłać projekty na następujące tematy:

  • Nowe zagrożenia dla nowych platform
  • Systemy osadzone; Bezpieczeństwo mobilne (Android, iOS, Windows Phone); Windows 8, OS X i inne systemy operacyjne itd. 
  • Zabezpieczenie chmury, infrastruktura wirtualna i związana z przetwarzaniem ogromnych ilości informacji
  • Serwisy pocztowe; serwisy przechowywania danych; portale społecznościowe itd. 
  • Przyszłe technologie ochrony
  • Proaktywne technologie wykrywania; technologie filtrowania; bezpieczeństwo aplikacji internetowych itd. 
  • Zabezpieczenie infrastruktury korporacyjnej
  • Zwalczanie zaawansowanych długotrwałych zagrożeń (APT)/ataków ukierunkowanych; luki w zabezpieczeniach, exploity; rootkity/bootkity; botnety; ataki DDoS; bezpieczeństwo sieciowe itd. 
  • Edukacja w zakresie bezpieczeństwa
  • Narzędzia i zasoby umożliwiające podnoszenie i szerzenie świadomości dotyczącej bezpieczeństwa IT (reklama, marketing).

Oceny prac dokona komitet programowy złożony z ekspertów z firmy Kaspersky Lab, czołowych naukowców z dziedziny bezpieczeństwa IT, kluczowych osób decyzyjnych z firm IT oraz przedstawicieli mediów. Autorzy najciekawszych i najbardziej innowacyjnych projektów dotyczących cyberbezpieczeństwa zostaną zaproszeni do udziału w jednej z regionalnych rund konferencji:

Konferencja przebiega w przyjaznej, twórczej i pełnej wsparcia atmosferze, gwarantując niezapomniane doświadczenia. Uczestnicy otrzymają szansę zaprezentowania i obrony swoich projektów, uczestnictwa w warsztatach, aktywnościach zespołowych oraz rozmowach i dyskusjach panelowych prowadzonych przez czołowych ekspertów. Konferencja daje studentom unikatową szansę zaprezentowania swoich badań i wiedzy przed naukowcami i ekspertami z branży, potencjalnie otwierając drzwi do nowej i atrakcyjnej kariery w branży bezpieczeństwa IT. 

Zwycięzcy rund regionalnych otrzymają hojne nagrody pieniężne oraz zaproszenie do udziału w międzynarodowym finale, w którym znajdą się najlepsi spośród najlepszych, wyłonieni w rundach eliminacyjnych. Finał odbędzie się w czerwcu 2014 r. w Sztokholmie, w Szwecji. 

Więcej informacji na temat konferencji "CyberSecurity for the Next Generation - 2014" i innych inicjatyw edukacyjnych firmy Kaspersky Lab jest dostępnych na stronach:

źródło: Kaspersky LabLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.