Sprytna ochrona smartfona - nowa, mobilna G Data InternetSecurity zamiast MobileSecurity 2

Prywatnie czy biznesowo, dziś już nikt nie potrafi obejść się bez smartfona czy tabletu. Te kieszonkowe komputery mimo swych niewielkich gabarytów oferujące ogromne możliwości opanowały świat, spychając laptopy i netbooki w zapomnienie. Ta zmiana jest powodem zwrócenia uwagi wszelkiej maści internetowych naciągaczy oraz twórców złośliwego oprogramowania na użytkowników urządzeń mobilnych z systemem Android.

W pierwszej połowie tego roku w laboratoriach G Data SecurityLabs specjaliści ds. bezpieczeństwa odnotowali ponad 520 tys. nowych zagrożeń na system z zielonym ludzikiem. Statystyki jasno wskazują, że mobilne programy antywirusowe nie są kolejną zbędną aplikacją na przenośnych urządzeniach, a niekwestionowanym must have dla posiadaczy smartfonów. W odpowiedzi na zwiększającą się liczbę zagrożeń pracownicy G Data przedstawiają nowe, kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa – oprogramowanie antywirusowe przeznaczone na urządzenia mobilne G Data Internet Security for Android.

Internet Security for Android

Aplikacja oferuje szybką, prostą i wszechstronną ochronę przed wszystkimi zagrożeniami skierowanymi na urządzenia mobilne z Androidem. To nie wszystko. W przypadku utraty urządzenia oprogramowanie G Data potrafi pomóc w zminimalizowaniu strat lub w odzyskaniu samego urządzenia.

W jaki sposób? Właściciel może zdalnie zablokować urządzenie, zlokalizować je przy pomocy systemu GPS lub skasować dane przechowywane w pamięci urządzenia, które nigdy nie powinny dostać się w niepowołane ręce. To niezwykle ważna funkcja dla użytkowników urządzeń firmowych, którzy poufne dane i kontakty zabierają wszędzie ze sobą. Takie informacje to często być lub nie być dla firmy.

W taki sposób oprogramowanie G Data radzi sobie z problemem utraconego sprzętu. A co jeśli przestępcy za cel obrali sobie nie sam telefon, a portfel jego użytkownika? Jeżeli przytłaczają Cię rachunki za niezamawiane usługi SMS Premium, rozwiązaniem jest Internet Security for Android. Ulepszony filtr połączeń wychodzących i przychodzących oraz wiadomości tekstowych pozwala na blokowanie poszczególnych numerów lub ich całych zakresów. Drogie połączenia Premium, już nigdy nie będą nawiązywane bez wiedzy użytkownika. Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.