AVG LinkScanner Surf-Shield - bezpiecznie przeglądaj witryny www

AVG LinkScanner® Surf-Shield jest narzędziem stworzonym przez firmę AVG Technologies. Domyślnie technologia ta jest zintegrowana z oprogramowaniem zabezpieczającym AVG dla każdej z dostępnych wersji, w tym darmowej, jak i płatnych (AntiVirus, Internet Security). To właśnie ten dodatek jest jedną z podstawowych funkcji, zapewniającą nam ochronę przed szkodliwymi linkami w sieci.

AVG LinkScanner jest narzędziem, które możemy zainstalować samodzielnie, bez potrzeby instalacji całego pakietu zabezpieczającego od AVG. Możemy go zainstalować dodatkowo w systemie, który chroniony jest przez inne oprogramowanie zabezpieczające.

Technologia LinkScanner jest inteligentna i zapewnia nam ochronę przed wejściem na zainfekowaną witrynę internetową. Ochrona w czasie rzeczywistym sprawia, że odwiedzane przez użytkownika strony są na bieżąco analizowane, jeszcze przed tym, zanim ujrzy jej treść, a w razie wykrycia podejrzanych elementów na stronie zostanie poinformowany komunikatem o znalezionym zagrożeniu. Niebezpieczna strona zostanie zablokowana, aby nie mogła wyrządzić jakichkolwiek szkód w systemie.

Dodatek ten posiada sygnatury, które są aktualizowane, zapewniając nam ochronę www na najwyższym poziomie, chroniąc także przed najnowszymi zagrożeniami pojawiającymi się w Internecie. Ochrona ta sprawia, że korzystanie z sieci społecznościowych oraz komunikatorów okazuje się być jeszcze bezpieczniejsze, ponieważ w momencie kliknięcia na otrzymany i zarażony link jest on uprzednio przeskanowany przez narzędzie.

AVG LinkScanner zapewnia nam ochronę przed niebezpiecznymi linkami i stronami na średnim poziomie, co sprawia, że może służyć, jako dodatkowe zabezpieczenie naszego komputera. Podobnie, jak programy zabezpieczające AVG, dodatek słabo radzi sobie z wykrywaniem stron typu phishing, ponieważ jak wspomniałem wcześniej oprogramowanie to wykorzystuje tę samą technologię.

Z kwestii wyglądu interfejsu to główne okno programu zostało zapożyczone z oprogramowania zabezpieczającego, a jedynie zostały w nim usunięte zbędne przyciski, co sprawia, że okno zajmuje dość sporą część ekranu oferując przy tym bardzo małe pole do popisu, pozwalających na podejmowanie jakichkolwiek działań przez użytkownika.

LinkScanner pozwala na uruchomienie trybu gry w momencie działania innej aplikacji w trybie pełnoekranowym, co sprawia, że użytkownik podczas korzystania z jakiegokolwiek programu nie będzie informowany komunikatami o wykrytych zagrożeniach, zapewniając mu zarówno ochronę, jak również przyjemność z korzystania z aplikacji (w domyśle gry).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat oprogramowania zabezpieczającego AVG - zapoznaj się zrecenzją AVG Internet Security 2014.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.