Fałszywy WhatsApp - nie daj się nabrać bo dołączysz do botnetu

Dancho Danchev, niezależny bloger oraz ekspert z dziedziny cyberbezpieczeństwa wraz z analitykami Webroota poinformowali, że udało się im przechwycić kampanię spamu, która trwała od przynajmniej miesiąca.

Wektorem tej kampanii byli potencjalni użytkownicy bardzo popularnej aplikacji do rozmów tekstowych i głosowych - WhatsApp. Cyberprzestępcy rozsyłali spam tj. wiadomości mejlowe z informacją o rzekomej nieodczytanej wiadomości głosowej znajdującej się w załączniku.

Co najlepsze w tej wiadomości, po otworzeniu z załącznika pliku o nazwie voicemail.exe użytkownik dołączał do botnetu, machiny, która była wykorzystywana do kolejnej porcji... spamu. Tak oto zamykało się błędne koło.

MD5 pliku: 41ca9645233648b3d59cb52e08a4e22a

źródło: Webroot

 

 Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.