"McAfee Security" znika z rynku - Intel Security następcą marki

Wiceprezes ds. międzynarodowego marketingu firmy McAfee - Gary Davis ogłosił, że Intel odrywa się od marki McAfee i rebrandinguje nazwę programów na "Intel Security".

Szaleńcze poczynania Johna McAfee, założyciela firmy McAfee Security, spowodowały, że Intel ma już dość jego wybryków i ekscesów za sprawą podejrzeń m.in o zabójstwo czy zażywanie narkotyków. Sam John już od równych 20 lat nie uczestniczy w rozwoju i pracy na rzecz dobrego imienia firmy McAfee, co więcej - jest już niechcianą postacią przez Intela, który wykupił udziały firmy McAfee w 2010 roku za 7,5 miliarda dolarów.

Poniższy film umacnia przysłowie, że "zły to ptak, co własne gniazdo kala".

 

Oprogramowanie antywirusowe pozostanie bez zmian, z wyjątkiem zmiany nazwy z McAfee Security na Intel Security. Charakterystyczna czerwona tarcza McAfee pozostanie, a niektóre składniki programu będą udostępniane za darmo. Szczegóły zostaną podane w najbliższych miesiącach a rebranding ma zostać wykonany jeszcze w tym roku.

Sam John tak skomentował tą decyzję dla BBC:

Jestem wdzięczny Intelowi, że nie będę miał nic wspólnego z tym najgorszym oprogramowaniem antywirusowym na świecie. To nie są moje słowa, ale słowa milionów wściekłych użytkowników." - trzeba przyznać, że ziarnko prawdy w tym jest.

Intel planuje również wprowadzić nową aplikację mobilną Device Protection jeszcze w tym roku.

źródło: cnet.comLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.