AVG Web TuneUp Beta

Firma AVG wydała wersję beta swojego nowego produktu Web TuneUp. Dodatek ten łączy w sobie funkcje z zakresu zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika, kontroli prywatności w Internecie, jak również opcję czyszczenia przeglądarki z prywatnych informacji.

Bezpieczne surfowanie w sieci

Pierwszą funkcjonalnością, jaką otrzymujemy jest opcja Site Safety. To właśnie dzięki niej każda z odwiedzanych przez nas witryn jest skanowana pod kątem występowania szkodliwego oprogramowania.

Funkcja Site Safety

W przypadku, gdy dodatek wykryje szkodliwą treść na stronie blokuje ją. Ocenia także stan danej witryny, jako bezpieczna, ryzykowna lub niebezpieczna.

Komunikat o niebezpiecznej stronie

Do Not Track

To kolejna opcja, która pozwala na zwiększoną ochronę naszej prywatności , dzięki niej możemy blokować niechciane trakery (np. Google Analytics), które chcą zdobyć dodatkowe informacje o użytkowniku odwiedzającym daną stronę, np. w celach reklamowych. Opcja ta pozwala na ich zablokowanie, co sprawi, że witryna będzie otwierać się szybciej, a dodatkowo my, jako użytkownicy będziemy czuć się bezpieczniej.

Funkcja Do Not Track

Czyszczenie przeglądarki

Dodatek ten posiada także opcję czyszczenia przeglądarki z prywatnych i niekiedy niepotrzebnych plików. Jest to bardzo pożyteczna nowość w tego typu dodatkach. Pozwala na czyszczenie przeglądarek Google Chrome oraz Mozilla Firefox, informuje o ilości plików z historii przeglądania, plikach cookies itp. oraz pozwala na łatwe pozbycie się ich.

Funkcja Browser Cleaner

Dodatek mimo, że jest jeszcze w wersji beta to już swoim ciekawym wyglądem oraz przydatnymi funkcjami budzi duże zainteresowanie. Jednak dostępny jest dla przeglądarki Mozilla Firefox oraz Google Chrome, które są jednymi z najpopularniejszych. Istnieje także możliwość wyłączenia każdej z opcji oraz konfigurację dodatku.

Konfiguracja dodatku

Plugin zajmuje niewiele miejsca, jest lekki oraz pozwala na sterowanie funkcjami za pomocą jednego kliknięcia.

Osoby zainteresowane przetestowaniem dodatku zapraszamy na oficjalną stronę produktu (dostępna jest tylko wersja angielska).Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.