LinkedIn pozywa za fałszywe konta

Wall Street Journal informuje, że LinkedIn złożył pozew przeciwko 10 osobom, które stworzyły tysiące fałszywych kont i dokonały nadużyć finansowych.

W poniedziałek 7 stycznia, LinkedIn złożył pozew w Sądzie Okręgowym dla Okręgu Północnego stanu Kalifornia. Przedstawiciele LinkedIn powiedzieli, że usunęli fałszywe profile i przypisali je do kont zarejestrowanych na chmurze giganta Amazon Web Services.

LinkedIn oskarżył podejrzanych o rozpowszechnianie złośliwego oprogramowania i o rozpropagowanie podrobionych profili. Cyberprzestępcy naruszyli umowę użytkownika tworząc wiele fałszywych kont, które kradły dane z prawdziwych kont użytkowników za pomocą metody zwanej, jako scraping.

"To podważa wiarygodność i efektywność platformy LinkedIn na kilka sposobów" - orzekają dokumenty sądowe. "Specjaliści na całym świecie wykorzystują LinkedIn oczekując, że jego zawartość jest dokładna, a jego użytkownicy i ich profile prawdziwe i legalne."

Dokumenty sądowe nie wskazują, że twórcy fałszywych profili próbowali włamać się do systemów LinkedIn. Zgłoszenie nie precyzuje również, co robili podejrzani z fałszywymi kontami.

LinkedIn zapytał Amazon Web Services o nazwiska właścicieli fikcyjnych kont. Gigant jednak nie zareagował natychmiast na prośbę LinkedIn - pisze Wall Street Journal.

W listopadzie, Bitdefender ostrzegał o fałszywych profilach LinkedIn, które gromadzą dane osobowe i doprowadzają użytkowników do niebezpiecznych stron internetowych. Wśród badań nad rosnącą liczbą oszustw na portalach społecznościowych, dostawca oprogramowania antywirusowego Bitdefender wykrył kilka złośliwych kampanii zwabiających ofiary za pomocą propozycji ekscytującej pracy przedstawianych przez atrakcyjne kobiety prowadzące rekrutację.

źródło: BitdefenderLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.