Process Exlorer oraz VirusTotal łączą siły

Process Explorer jest darmowym narzędziem od Microsoftu cenionym przez administratorów. Od wersji 16 program został "wyposażony" w API VirutTotal'a, za pomocą którego łączy się z serwerem VT i zwraca wynik skanowania procesów pod kątem szkodliwości. Poszczególne silniki skanują wskazany przez użytkownika proces a wynik jest prezentowany w formie dobrze znanej do tej pory.

A oto stanowisko Microsoft'u w tej sprawie:

Dzięki współpracy z zespołem VirusTotal, Process Explorer od teraz będzie wyposażony w bezpłatną usługę przeciwwirusową. Gdy ta funkcja zostanie uruchomiona, Proces Explorer wyślehashe obrazów i plików DLL na serwery VirusTotal'a w celu analizy. Jeśli plik został już zeskanowany, usługa VirusTotal zwróci raport na temat liczby silników, które uznały proces za potencjalnie szkodliwy. Zawarte w raporcie dane przekierują użytkownika na odpowiednią stronę portalu VirusTotal. Oczywiście jest możliwość ręcznie wysłać plik do analizy.

VirusTotal został stworzony przez hiszpańską firmę Hispasec Sistemas parającą się doradztwem w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. Przez lata serwis stał się bardzo popularny i wymagał sporych inwestycji w chmurę obliczeniową dla pełnego rozwoju serwisu. Od 2007 roku VirusTotal należy już do Google.

 Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.