Emsisoft Internet Security 9 - połączenie zapory oraz antywirusa

Emsisoft jest chyba jedynym producentem, który zatrudnia tylko kilkanaście osób. Jednak nie przeszkodziło im to w osiągnięciu sukcesów, które inne marki mogą im tylko pozazdrościć. Ich oprogramowanie regularnie zdobywa laury w testach antywirusowych. Fakt, że aplikacja posiada silnik Bitdefendera, ale sam silnik to tylko połowa sukcesu.

Jak poinformował nas producent, obecnie pakiet Internet Security od wersji 9 zawiera w sobie (wreszcie!) zintegrowany moduł antywirusowy i antyspyware - Emsisoft Anti-Malware (EAM) oraz rewelacyjną zaporę Online Armor Premium (recenzja ). Więc nie są to już dwa rozwijane niezależnie od siebie programy, ale stanowią od teraz jedną spójną całość.

O ile połączenie dwóch programów w jeden było krokiem zdecydowanie satysfakcjonującym użytkowników, o tyle usunięcie z zapory modułu HIPS już nie do końca. Zdajemy sobie sprawę, że HIPS w Online Armor jest może trochę natarczywy dla użytkownika, ale w końcu przecież o to chodzi - aby zwiększyć ochronę.

A oto oficjalny komunikat producenta:

Emsisoft Internet Security 9 jest jeszcze w fazie zamkniętych testów, które trwają już od dwóch miesięcy.Nowe produkty będą wykorzystywać część zapory z Online Armor, ale będą też nowe elementy firewalla oparte o nowe jądro i inne niż w Online Armor.HIPS nie zostanie zawarty w EIS, ale możemy go dodać w przyszłości.Na razie postanowiliśmy zachować bloker zachowawczy EAM zamiast HIPS Online Armor.

Poniżej parę screnów. Producent zastrzegł sobie, że finalna wersja od tych na screenach może się trochę różnić.

A co do wersji polskiej programu. Nie otrzymaliśmy jeszcze w tej sprawie oficjalnej odpowiedzi, ale patrząc w przeszłość, język nasz nie był pomijany w poprzednich wersjach.

źródło: WildersSecurity, Emsisoft

 Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.