Klątwa krąży nad graczami World of Warcraft

Złośliwy trojan ukrywający się w dodatku World of Warcraft infekuje konta graczy - brzmi notatka wytwórni Blizzard. "Otrzymujemy informacje o niebezpiecznym trojanie, który jest używany do włamań na konta użytkowników, mimo, że korzystają z uwierzytelnienia dla ochrony" - podaje Activision Blizzard.

Wygląda na to, że trojan wkrada się, jako Klątwa (ang. Curse) - dodatek, który jest ściągany z fałszywej strony. Raz zainstalowany na komputerze użytkownika, trojan przejmuje konta gracza.

"Trojan działa w czasie rzeczywistym, kradnie zarówno informacje dotyczące konta jak i hasło uwierzytelnienia w momencie wejścia", dodaje Activision Blizzard.

World of Warcraft jest grą płatną, wymagany jest nie tylko zakup zestawu oprogramowania i wraz z nim licencji, ale także wnoszenie stałej opłaty abonamentowej za grę na serwerach.

W niedawnej aktualizacji firma Activision Blizzard radzi, aby rozwiązać problem poprzez usunięcie fałszywego dodatku oraz uruchomienie skanów programu z odpowiednim rozwiązaniem antywirusowym. Blizzard zaleca także regularne zmiany haseł do kont i pobieranie oprogramowania oraz wszelkich dodatków tylko z oficjalnych stron. Bitdefender Internet Security jest na to przygotowany i usuwa tego typu złośliwe oprogramowanie.

Wykradnięcie haseł może spowodować nie tylko utratę konta, ale także pieniędzy – gracze inwestują w wyposażenie i samo wykradnięcie konta postaci może być bolesne i kosztowne. World of Warcraft jest grą silnie uzależniającą. Istnieją nawet grupy wsparcia dla żon, których mężowie wpadli w sidła tego nałogu. W Chinach wprowadzono ograniczenia czasu gry, żeby zmniejszyć ryzyko uzależnień. Po 3 godzinach zabawy gracz nie traci wprawdzie połączenia z serwerem, ale w przypadku dalszej gry zdobywa zdecydowanie mniej punktów doświadczenia, "pieniędzy" i przedmiotów

World of Warcraft jest jedną z najpopularniejszych wieloosobowych gier online z ponad 7 milionami graczy na całym świecie. Przez 10 lat istnienia gry stworzono ponad 100 mln kont, co jest odpowiednikiem łącznej populacji Szwecji, Niemiec i Białorusi.

źródło: Marken Systemy Antywirusowe

 Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.