Szkolenie F-Secure - relacja

W kwietniu dnia 02.04.2014 jeden z liderów na rynku oprogramowania antywirusowego - firma F-Secure, zorganizowała szkolenie dla swoich partnerów prezentując możliwości rozwiązania działającego w modelu outsourcingowym F-Secure Protection Service for Business oraz przedstawiła możliwości on premise F-Secure Policy Manager.

Zaproszeni partnerzy mieli okazję poznać szeroki wachlarz możliwości stacjonarnej oraz internetowej konsoli WEB administratora do zarządzania agentami antywirusowymi i polityką bezpieczeństwa za pośrednictwem produktu F-Secure PSB.

Spotkanie podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich dotyczył prezentacji i praktycznego pokazu F-Secure Protection Service for Business i F-Secure Policy Manager a prezentację prowadził Sales Channel Manager - Sławomir Kobus.

F-Secure wychodząc na przeciw wymaganiom swoich klientów nie ogranicza się już tylko do oprogramowania antywirusowego. Firma do sprzedaży wprowadziła dyski w chmurze producenta Hitachi, które są zintegrowane z PSB w ramach usługi SaaS rozwiązania Protection Service for Business. Dodatkowe atuty PSB to:

  • ochrona dla sharepointów,
  • ochrona dla serwerów EMC
  • zarządzanie z jednej konsoli agentami pod Linuxa i Windowsa
  • zarządzanie niezależnie od lokalizacji
  • polski support dla klientów
  • ochrona środowisk wirtualnych z dedykowanym agentem pod każde środowisko hypervisor

Drugą część szkolenia prowadził Krzysztof Brzeziński. Omówione zostały najnowsze trendy w zakresie bezpieczeństwa firm, zastosowanie chmury w biznesie oraz zabezpieczenia smartfonów, pracowników mobilnych, a także zaprezentowano najnowsze rozwiązania F-Secure do ochrony prywatności użytkowników:

  • Younited - jest to coś więcej niż ochrona. Funkcjonalności tego programu jest bardzo podobna do usług takich jak Google Drive, DropBox, Picassa i inne. Jednak Younited nie jest to typowe narzędzie do backupu, ale do bezpiecznego przechowywania danych. Dodatkowym atutem tego rozwiązania są serwery zlokalizowane na terenie UE.
  • Freedom - VPN na urządzenia mobilne (w przyszłości na PC), który gwarantuje prywatność korzystania z sieci. Chroni przed wirusami, szkodliwym kodem na stronach oraz zapobiega śledzeniu użytkownika.
  • Key - manager haseł na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne.
  • App Permission - prezentuje użytkownikowi informacje do jakich danych uzyskują dostęp aplikacje zainstalowane w jego telefonie.

W przyszłości firma F-Secure zamierza wprowadzić dla swoich resellerów funkcjonalność Mobile Device Managment w ramach usługi PSB, umożliwiając im m.in w zależności od lokalizacji blokowanie kamery w smartfonie, wi-fi, czy bluetooth a także zarządzania ochroną.

Dziękujemy firmie F-Secure za zaproszenie i możliwość poznania obecnych i przyszłych rozwiązań.

 Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.