Bitdefender Antivirus Plus 2015 - fałszywa informacja o najnowszej wersji

Jak informuje Bitdefender, w sieci pojawiły się fałszywe informacje o wydaniu i możliwości bezpłatnego pobrania oprogramowania Bitdefender w wersji 2015. Wiadomości na ten temat pojawiły się zarówno na YouTubie, jak również Facebooku.

Zamieszczony na YouTubie fałszywy link do pobrania Bitdefendera, prowadzi do ankiety i oszustwa polegającego na zapisaniu się do usługi SMS premium. Zamieszczony film miał setki wyświetleń, a niektórzy z użytkowników, którzy dali się nabrać umieścili wiadomość, aby ostrzec innych.

Film z fałszywymi linkami do pobrania Bitdefender 2015

Film zamieszczony na YouTubie informował:

„Bitdefender Antivirus Plus 2015 został wydany. Bitdefender posiada wiele zaawansowanych funkcji, które sprawiają, że zapewnia ochronę lepszą niż większość oprogramowania antywirusowego dostępnego na rynku”.

W celu ukrycia oszustwa zamieszczony został skrócony odnośnik, który przekierowywał na stronę z informacją, iż plik został zablokowany przed próbą jego pobrania w celu sprawdzenia czy osoba, która chce go pobrać jest człowiekiem. W celu weryfikacji użytkownik mógł wybrać jedną z dostępnych opcji.

Wybór jednej z opcji w celu sprawdzenia, czy nie jesteś robotem

Użytkownicy, którzy chcieli pobrać oprogramowanie Bitdefender nie mieli takiej możliwości. Zostawali jedynie przekierowywani na strony z ofertami polegającymi na dołączeniu do usługi premium SMS. Powstał również profil na Facebooku przypominający wyglądem faktyczną stronę Bitdefendera, która to rzekomo również miała udostępniać klucze licencyjne do najnowszej wersji oprogramowania.

Bitdefender zajął się już tą sprawą i zgłosił fałszywy film na YouTube oraz profil na Facebooku. Ostrzegł również użytkowników przed pobieraniem oprogramowania zabezpieczającego z niepewnych źródeł oraz przypomniał, że aktualne wersje baz sygnatur zapewniają ochronę przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami i oszustwami.

Źródło: HOTforSecurityLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.