Atak phishngowy na użytkowników EA Sports

Gracze korzystający z popularnej platformy Origin zostali narażeni na atak phishingowy. Pojawiające się w sieci witryny internetowe zazwyczaj ulokowane na popularnych domenach  zachęcają swą treścią do podania danych niezbędnych do logowania pod różnymi pretekstami, np. dodatkowymi punktami do FIFA Ultimate Team. Wymagane do skorzystania z „benefitu” są: adres email, hasło, odpowiedź na pytanie zabezpieczające podane przy rejestracji.

Podanie tychże danych jest równoznaczne z utratą kontroli nad kontem. Jedyną stroną internetową, na której można dokonywać jakichkolwiek zmian w zakresie swego konta jest: www.origin.com bądź witryna producenta www.ea.com oraz aplikacja Origin, pobrana oczywiście z wiarygodnego źródła.

W przypadku wypełnienia formularza na  oszukańczej witrynie należy natychmiast podjąć próbę odzyskania konta na stronie Originu.

Smuci fakt, że opisywane tu zagrożenia phishingowe lokowane są na popularnych domenach przez co identyfikacja oszustwa przez oprogramowania zabezpieczające przedłuża się i najczęściej reagują one zbyt późno, to jest w chwili kiedy twórcy tego typu stron przeniosą je pod nowy adres. Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.