Test dynamiczny antywirusów - marzec 2014

Niezależne laboratorium antywirusowe działające non-profit - AV-Comparatives, opublikowało wyniki testu dynamicznego przeprowadzonego w marcu na 1264 próbkach. AV-C w tym roku badania przeprowadza na platformie z systemem Microsoft Windows 7 Home Premium 64-bit SP1 z zainstalowanymi aplikacjami np. Adobe Flash, Adobe Acrobat Reader, Java, itp.

Testy polegają na odwzorowaniu rzeczywistości z jaką spotykają się codziennie użytkownicy. Ilość próbek wynosiła dokładnie 1264 sztuk, na które składały się szkoldliwe linki URL zawierające malicious code oraz ataki drive-by download, linki prowadzące bezpośrednio do złośliwego oprogramowania i kilka szkodliwych plików pochodzących z załączników e-mail. 

Test na tych próbkach obejmował szeroki zakres obecnych szkodliwych stron internetowych i odwzorowywał zdolność do ochrony rozwiązań antywirusowych, na które składają się wszystkie funkcje modułów ochronnych w trakcie przeglądania stron internetowych.

Najlepszy wynik uzyskali Emsisoft Anti-malware 8.1 i Kaspersky Internet Security 2014 na poziomie ochrony 99,7% bez fałszywych alarmów, przy jednoczesnym podjęciu interakcji przez użytkownika na poziomie 0,1%.

Dalej w kolejności Avira Internet Security 99.8% i Bitdefender Internet Security 99,8%. eScan internet Security uzyskał wynik 99,4%, z czego na 5,9% składały sie zapytania kierowane do użytkownika podczas wykrycia zagrożeń.

Warto na koniec dodać, że AV-Comparatives testuje programy na próbkach z różnych źródeł. Jednym z nich są sami dostawcy programów antywirusowych.

Pełny raport: http://chart.av-comparatives…Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.