360 Total Security 2 beta z pięcioma silnikami antywirusowymi

Aktualna recenzja jest na stronie: http://avlab.pl/qihoo-360-tot…


Firma Qihu 360 Software Co. wydała wersję beta swojego nowego produktu. Co nowego znajdziemy w oprogramowaniu? Na początku należy zaznaczyć, że w odróżnieniu do wersji Internet Security, którą recenzowaliśmy tutaj, wersja Total Security (bo taką nosi nazwę) posiada aż 5 silników antywirusowych. Oprócz występujących silników dostępnych w wersji IS (360 Cloud Scan, QVMII AI, BitDefender) dodano silnik Aviry oraz silnik służący do naprawy systemu (System Repair) w momencie, gdy zostanie zauważone szkodliwe działanie w systemie komputera. Wprowadzenie tej dodatkowej ochrony ma zwiększyć wykrywalność oraz poprawić bezpieczeństwo użytkownika.

Nowy interfejs

Na pierwszy rzut oka zauważamy, że oprogramowanie różni się pod względem interfejsu, jest czytelne i przyjemne dla oka, co sprawia, że nawet początkujący użytkownik nie powinien mieć jakichkolwiek problemów w posługiwaniu się tym oprogramowaniem.

Poprawiono także moduł odpowiedzialny za ocenę i odzyskiwanie niepożądanych zmian wprowadzonych w systemie Windows.

Poprawa wydajności komputera

Dodano nowe funkcje przyspieszania systemu i oczyszczania komputera z niepotrzebnych plików za pomocą jednego kliknięcia, co ma zapewnić lepszą wydajność komputera.

Pomimo, że oprogramowanie nie posiada wszystkich funkcjonalności dostępnych w rozszerzonych wersjach oprogramowania zabezpieczającego, jak np. firewall, antyspam, kontrola rodzicielska, będzie za to rozpowszechniane za darmo łącząc w sobie kilka silników antywirusowych i może okazać się konkurentem nawet dla płatnych wersji oprogramowania zabezpieczającego. Jak będzie naprawdę z wykrywalnością i wydajnością sprawdzimy kiedy producent wypuści wersję finalną. Oprogramowanie jest jeszcze w fazie testów beta, dlatego zaleca się korzystanie z niego jedynie zaawansowanym użytkownikom.

Oprogramowanie w wersji beta możemy pobrać tutaj.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.