Nowe wersje beta Trend Micro

Trend Micro wydał wersję beta swoich rozwiązań oznaczonych numerami 8.0.1028. Oprogramowanie to dostępne jest w trzech wersjach: Trend Micro Internet Security, Antivirus Plus oraz Maximum Security.

Co nowego?

Poprawiona instalacja

Instalator oprogramowania został zaktualizowany, zawiera pliki zarówno dla systemów 32-, jak i 64-bitowych. Przed instalacją następuje automatyczne sprawdzanie stanu systemu, w celu doboru odpowiednich plików instalacyjnych.

Nowy wygląd interfejsu

Najbardziej widoczną zmianą jest zmiana w wyglądzie interfejsu. Zminimalizowano ilość przycisków w oknie głównym programu. Na górze mamy opcje wyboru i konfiguracji funkcji, a w centralnym punkcie okna znajduje się przycisk służący do uruchomienia skanowania wraz z informacją o stanie bezpieczeństwa systemu.

Sprawdzanie statusu systemu

Oprogramowanie dba również o stan naszego systemu poprzez sprawdzanie czy zainstalowane na nim oprogramowanie (wersja systemu Windows, Flash Player) jest aktualne.

Aplikacja sprawdza czy w systemie znajdują się niepotrzebne pliki i usuwa je, należą do nich: pliki tymczasowe i pliki w koszu.

Kontrola rodziciela

Nowa wersja posiada funkcje kontroli rodzicielskiej pozwalającą na ograniczenia czasowe korzystania z komputera oraz filtrowania określonych treści, a także możliwość blokowania określonych aplikacji.  

Pozostałe funkcje

Trend Micro oferuje również funkcje: antyspamowe, optymalizacyjne systemu, ochrony prywatności w portalach społecznościowych oraz w przeglądarce internetowej. Oferuje ochronę przed szkodliwymi witrynami – informując o ich bezpieczeństwie (w formie dodatku do przeglądarki), jak również zapewnia ochronę poufnych danych (loginy, hasła itd.) oraz zapewnia bezpieczne usuwanie danych z komputera bez możliwości ich odzyskania.

Pobieranie

Jeżeli jesteś zainteresowany przetestowaniem wersji beta oprogramowania Trend Micro możesz je pobrać tutaj. Aby pobrać plik należy założyć konto na portalu, w celu otrzymania licencji (ważna do 31 sierpnia 2014 - do tego czasu może się pojawić już wersja stabilna). Przypominamy, że oprogramowanie w wersji beta jest oprogramowaniem testowym, które może działać niestabilnie i powodować problemy z systemem i aplikacjami, dlatego korzystanie z tej wersji zaleca się wyłącznie zaawansowanym użytkownikom.Komentarze

polm Mon, 04/28/2014 - 11:15

Od zawsze korzystam z TrendMicro. Zawsze bardzo lekki i zawsze skuteczny. Program wart pieniędzy. Często się słyszy, nawet sami o tym piszecie, że Trend Micro przyczynił się do schwytania przestępców lub wykrycia botneta. Warto im zaufać. Zobaczymy jak wypadnie wersja stabilna.

Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.