Narzędzie do usuwania adware na Mac'a od Bitdefendera

Bitdefender wydał nowe narzędzie dla systemu Mac do usuwania adware, które np. może fałszować wyniki wyszukiwania, generować reklamy i monitorować odwiedzane strony. Program o nazwie Bitdefender Adware Removal Tool jest dostępny do pobrania na oficjalnej stronie producenta.

Aplikacja szybko skanuje system użytkownika pod kątem adware, a następnie prosi o pozwolenie, aby usunąć niechciane oprogramowanie reklamowe. Co więcej, narzędzie to eliminuje wszelkie ślady oprogramowania i resetuje ustawienia przeglądarki, które zostały zmienione przez adware, usuwając niechciane reklamy i zmodyfikowane domyślne strony z wynikami wyszukiwania.

Bitdefender Adware Removal Tool zostało zaprojektowane w celu rozwiązania problemów z m.in niechcianymi paskami narzędziowymi przylepiającymi się do przeglądarek, które mogą być niewyczerpanym źródłem pogorszenia wydajności. Chociaż oprogramowanie adware technicznie nie jest złośliwym oprogramowaniem, to często rozprzestrzenia się za pomocą aplikacji takich jak fałszywe instalatory i kodeki. 

Bitdefender Adware Removal Tool rozpoznaje i usuwa popularne adware na Mac'a o nazwie Genieo, który zmienia domyślne ustawienia. Genieo nie jest uważany za wirusa lub program malware, ale właśnie jako adware, które generuje nadmierną liczbę liczbę linków sponsorowanych i reklam, które mieszają się z wynikami wyszukiwania. 

Bitdefender Adware Removal Tool dostępny jest na komputery z systenen Mac OS X v.10.7 lub nowszej.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.