Facebook stawia na bezpieczeństwo wraz z F-Secure i Trend Micro

Użytkownicy Facebooka mogą teraz mieć więcej pewności co do bezpieczeństwa swoich kont online. Dzięki współpracy największej platformy społecznościowej z firmami dostarczającymi rozwiązania bezpieczeństwa - Trend Micro oraz F-Secure, powstał system internetowy do ochrony kont użytkowników.

Facebook wspólnie z Trend Micro i F-Secure opracował darmowe oprogramowanie do zapobiegania, wykrywania zagrożeń, w tym blokowania złośliwych linków i stron wymuszających likejacking. 

Jak to wszystko działa?

Gdy Facebook wykryje, że urządzenie z którego odbywać się będzie logowanie zachowuje się w sposób podobny do malware, powiadomi o tym użytkownika pokazując mu ekran o infekcji złośliwym oprogramowaniem i zaproponuje skorzystanie z darmowych skanerów kont opracowanych przez F-Secure i HauseCall od Trend Micro. Użytkownik będzie mógł wybrać z jakiego skanera chce skorzystać. 

Każdy produkt zawiera różne sygnatury szkodliwego oprogramowania i nadaje się do skanowania różnych rodzajów zagrożeń. Pobrany i uruchomiony skaner nie będzie wpływał na korzystanie z Facebooka. W czasie skanowania, użytkownik będzie mógł korzystać z platformy społecznościowej jak do tej pory. Po zakończeniu operacji skanowania, otrzymane powiadomienie zawierające wyniki będzie można przejrzeć. 

Facebook również informuje, że w przyszłości zaoferuje dodatkowe opcje bezpieceństwa. 

Więcej na temat skanera F-Secure: http://www.f-secure.com/en/we…

I na temat skanera Trend Micro: http://avlab.pl/nowy-skaner-a…

źródło: FacebookLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.