Worry-Free 9.0 od Trend Micro dla małych firm

Trend Micro Incorporated, globalny lider w dziedzinie zabezpieczeń dla małych firm, udostępnił aktualizacje pakietu Trend Micro™ Worry- Free™ Business Security – wersja 9.0. Pozwoli ona małym przedsiębiorstwom na korzystanie z wysokiej klasy narzędzi przeciwdziałających zagrożeniom atakującym stacjonarne i mobilne urządzenia końcowe. Jest to jedyne, powszechnie dostępne na rynku rozwiązanie dla małych firm zapewniające użytkownikom wszechstronną ochronę wraz ze zintegrowanymi zabezpieczeniami urządzeń mobilnych i możliwością zarządzania z poziomu chmury.

W czasach gdy sektor małych przedsiębiorstw przeżywa prawdziwą eksplozję BYOD, Trend Micro zapewnia rozwiązania oferujące dynamiczne, ale niedrogie zabezpieczenia, gwarantujące większą funkcjonalność i łatwość obsługi – mówi Eric Skinner, vice president, solutions marketing, Trend Micro. Dzięki zintegrowanym funkcjom ochrony urządzeń mobilnych, Worry-Free Business Security zapewnia całościowe podejście do kwestii bezpieczeństwa – zarówno w biurze jak i w podróży. Pamiętaliśmy też o naszych partnerach tworząc pracujące w chmurze narzędzie, dzięki któremu zapewnianie ochrony klientom staje się łatwiejsze i bardziej opłacalne – dodaje Eric Skinner.

Według danych IDC, w latach 2012-2013 w Stanach Zjednoczonych odsetek pracowników małych firm korzystających ze swoich smartfonów w pracy (BYOD) wzrósł z 53 do 88 procent. W tym samym okresie, wykorzystanie tabletów wzrosło z 30 do 56 procent. Te dane demonstrują rosnącą potrzebę rozwoju strategii ochrony danych w małych przedsiębiorstwach oraz konieczność zapewnienia ochrony wszystkim punktom końcowym – od komputerów PC i Mac, po platformy mobilne.

Inne badania pokazują, że sytuacja jest bardzo poważna, zważywszy na nagły przyrost liczby zagrożeń mobilnych. Raport o zagrożeniach opublikowany przez Trend Micro w marcu 2014 informuje o ponad 2 milionach groźnych przypadkach złośliwego oprogramowania odkrytych na urządzeniach mobilnych od momentu rozpoczęcia prowadzenia statystyk w 2004 r. Próg 1 miliona został przekroczony zaledwie 6 miesięcy temu. Dla porównania w przypadku komputerów PC wzrost liczby złośliwych programów do takiego poziomu zajął 22 lata.

W odpowiedzi na te niepokojące zjawiska pakiet Worry-Free Business Security 9.0 został wyposazony w nowe funkcje, m.in:

  • Integracja z Microsoft Exchange ActiveSync ułatwiająca zarządzanie urządzeniami mobilnymi
  • Rozbudowane polityki bezpieczeństwa takie jak Remote Wipe i Device Access Control pozwalające bezpiecznie usunąć wszystkie dane z urządzeń BYOD w przypadku kradzieży lub włamania do systemu
  • Obsługa Windows 8.1, Microsoft Exchange 2013 oraz ulepszone zabezpieczenia dla platform Mac
  • Poprawiona wydajność pracy – krótszy czas skanowania i instalacji
  • Ogólne usprawnienia obsługi i systemu wykrywania

Z myślą o partnerach firmy, zespół Trend Micro opracował również Trend Micro™ Worry-Free™ Remote Manager, narzędzie pracujące w chmurze oferujące zcentralizowaną obsługę klientów lokalnych i host, obniżając tym samym koszty administracyjne i pomagając osiągać zyski.

Więcej informacji o zabezpieczeniach Trend Micro przeznaczonych dla małych przedsiębiorstw można znaleźć na stronie:  http://www.trendmicro.com/SmallBusiness oraz na http://www.trendmicro.com/clo…;

źródło: Trend MicroLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.