BullGuard prezentuje antywirusa mobilnego

Firma BullGuard zaprezentowała swoją pierwszą mobilną aplikację zabezpieczającą pod nazwą BullGuard Mobile Security. Program niestety nie jest darmowy, roczny abonament na 3 urządzenia kosztuje 19,95 euro. Za te pieniądze użytkownik dostaje nowy silnik antywirusowy wspierany przez sygnatury w chmurze, wyższą wydajność i niższe zużycie baterii. 

W programie zaimplementowany jest moduł antyspamowy, który może traktować wszystkie wiadomości wysłane z krótkich numerów (5 cyfr lub mniej) jako spam. Użytkownik dostał na szczęście możliwość definiowania własnych numerów, lub istniejących z książki adresowej. 

Producent dodał do aplikacji opcję tworzenia kopii zapasowej, w tym kopię kontaktów, kalendarzy, wiadomości i plików na serwerze w chmurze.

Niestety, ale backup'u nie zrobimy bezpośrednio z BullGuard Mobile Security. Należy zakupić inną aplikację stworzoną do tego celu za 8 / 130 euro rocznie, odpowiednio 5 / 100 GB pojemności dysku.

BullGuard zawiera także moduł Anti-Theft oraz różne narzędzia do odzyskania utraconego urządzenia:

  • Alarm dźwiękowy pozwala na znalezienie urządzenia w bezpośredniej bliskości za pomocą GPS. Użytkownik może zdalnie zablokować i usunąć wszystkie dane z urządzenia. Istnieje również opcja automatycznego blokowania sprzętu i kasowania danych po próbie zmieny karty SIM.
  • Kontrola rodzicielska pozwala rodzicom zweryfikować zainstalowane aplikacje, połączenia, wiadomości, a także określić położenie dziecka (smartfonu) z dowolnej przeglądarki.

Aplikacja BullGuard posiada prosty i przyjazny dla użytkownika, intuicyjny interfejs. 

Program można za darmo testować przez 15 dni. Po tym czasie, aby nadal z niego korzystać, należy zakupić licencje roczne dla 3 urządzeń za 19,95 euro lub dla 5 urządzeń za 23,95 euro. 

Wymagania: Android 2.3, 4.0 i nowszy (program w jęz. angielskim)

źródło: BullGuard

 


Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.