Darmowa appka do usuwania ransomware z urządzeń mobilnych od Avasta

Avast oddał wczoraj do dyspozycji użytkowników darmową aplikację avast! Ransomware Removal do usuwania i odszyfrowywania zablokowanych plików po infekcji ransomware Simplelocker. Dzięki tej aplikacji nasmartfony i tablety z systemem Android, producent oferuje szybkie i bezpłatne rozwiązanie problemów z dostępem do danych. Simplocker jest nowym wirusem skierowanym w użytkowników Androida, potrafi szyfrować zdjęcia, filmy i dokumentów zapisane na smartfonach i tabletach, by potem domagać się 21$ za ich odszyfrowanie. 

"Simplocker blokuje dostęp do plików zapisanych na urządzeniach przenośnych. Bez naszego bezpłatnego narzędzia do usuwania ransomware, zainfekowani użytkownicy musieli zapłacić 21 dolarów, aby odzyskać dostęp do swoich danych", powiedział Ondrej Vlcek, dyrektor operacyjny AVAST Software. "Mimo, że widzimy wzrost wykładniczy szkodników na urządzenia mobilne, większość zagrożeń, które szyfrują pliki są podróbkami. Simplocker jest pierwszym Ransomware, który faktycznie szyfruje pliki, więc opracowaliśmy darmowe narzędzie dla osób, które chcą je odzyskać"

Narzędzie avast! Ransomware Removal można pobrać za darmo ze sklepu Google Play, a następnie zainstalować je na zainfekowanym urządzeniu. 

Link do appki: https://play.google.com/store…;

Aby zapobiec infekcji w przyszłości ewentualnej infekcji szkodnika i innego złośliwego oprogramowania, użytkownicy mogą zainstalować darmowy program antywirusowy avast! Mobile Security, który dostępny jest pod tym linkiem: https://play.google.com/store…

źródło: Avast

 Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.