Kaspersky Lab i Telefónica łączą siły, aby wzmocnić cyberochronę

Kaspersky Lab informuje o nowej umowie o współpracy strategicznej z Telefónica, jednym z czołowych na świecie zintegrowanych operatorów w sektorze telekomunikacji, na mocy której będzie świadczył jego klientom usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa. Firma Telefónica jest znana ze swoich marek komercyjnych O2, Movistar oraz Vivo.

W ramach umowy Telefónica włączy do swojej oferty w zakresie cyberbezpieczeństwa usługi analizy zagrożeń firmy Kaspersky Lab wspierane chmurą Kaspersky Security Network oraz rozległą wiedzą i doświadczeniem Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT).  

Oferta cyberbezpieczeństwa firmy Telefónica jest stworzona w oparciu o rozwijaną wewnętrznie technologię i łączy doświadczenie jej zespołu Global CyberSOC (centrum operacji bezpieczeństwa) z doświadczeniem kluczowych graczy z sektora bezpieczeństwa, takich jak Kaspersky Lab. Dzięki produktom Telefónica firmy i administratorzy mogą zabezpieczyć się przed cyberatakami poprzez:     

  • zapobieganie im przy użyciu usługi Latch i rozwiązania Metashield,
  • wykrywanie ich przy użyciu technologii Threat Detection and Vulnerability Management oraz usługi Faast,
  • reagowanie na nie przy pomocy usług Anti-Fraud i Anti-DDoS.

Technologie Kaspersky Lab udoskonalą usługę Threat Detection firmy Telefónica dzięki dostarczaniu nowych informacji, które pomogą jej klientom w reagowaniu i zarządzaniu cyberzagrożeniami. W ramach współpracy Kaspersky Lab dostarczy: 

  • informacje wynikające ze śledzenia zagrożeń związanych z botnetami – zapewniają możliwość wykrywania w czasie rzeczywistym ataków realizowanych za pośrednictwem botnetów (sieci zainfekowanych komputerów), których celem są użytkownicy bankowości lub systemów płatności online, jak również opcję konfigurowania systemu ochrony w celu blokowania komunikacji botnetów z serwerami kontrolowanymi przez cyberprzestępców;   
  • zestawy aktualnych informacji dotyczących szkodliwego oprogramowania – pozwalają proaktywnie skonfigurować niezbędne rozwiązanie bezpieczeństwa;  
  • raporty, które uwzględniają specyfikę regionalną oraz branżową w celu wskazania zagrożeń, które są najistotniejsze dla określonych organizacji i obejmują interpretację danych statystycznych oraz ocenę luk w zabezpieczeniach; 
  • informacje edukacyjne na temat cyberbezpieczeństwa w celu przekazania bogatego doświadczenia z pierwszej ręki specjalistom ds. bezpieczeństwa informacyjnego, zapewniając im skuteczne narzędzia do zwalczania niepożądanej cyberaktywności.

„Tego rodzaju umowa strategiczna stanowi dla nas kolejny krok w kierunku osiągnięcia czołowej pozycji na rynku bezpieczeństwa, zapewniając sobie reputację najlepszego dostawcy ochrony dla biznesu i rządów przed cyberatakami dzięki naszej unikatowej usłudze analizy zagrożeń. Włączenie usług firmy Kaspersky Lab w zakres naszych źródeł odzwierciedla cel firmy Telefónica, jakim jest oferowanie naszym klientom najbardziej innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, oraz potwierdza naszą misję uzyskania statusu cyfrowej firmy telekomunikacyjnej” - powiedział Óliver Martínez, Security Global Managing Director, Telefónica.

„Jesteśmy dumni, że możemy udzielić firmie Telefónica subskrypcji na nasz pakiet Kaspersky Security Intelligence Service, oferowany w ramach naszej strategii współpracy z dostawcami zarządzanych usług bezpieczeństwa. Wyposażeni w tak potężny instrument, eksperci z firmy Telefónica będą lepiej przygotowani do reagowania na zagrożenia, których celem są ich klienci. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Kaspersky Lab pozwoli firmie Telefónica rozszerzyć jej szeroki wachlarz usług w zakresie cyberbezpieczeństwa” – skomentował Wieniamin Lewcow, wicedyrektor działu Corporate Sales and Business Development, Kaspersky Lab. 

„Bezpieczeństwo należy postrzegać w kategoriach kompletnej strategii, nie ograniczając go wyłącznie do działań w zakresie zapobiegania i wykrywania. Tylko w ten sposób możemy powstrzymać cyberzagrożenia. Jest to wspólna wizja firmy Telefónica i Kaspersky Lab. Jesteśmy przekonani, że razem będziemy mogli stworzyć bardziej konkurencyjne i bezpieczne środowisko” – dodał Owanes Michaiłow, dyrektor generalny, Kaspersky Lab Iberia.

Kaspersky Lab posiada obecnie ponad 80 globalnych umów technologicznych i partnerskich z czołowymi firmami z branży IT i telekomunikacji, w tym Microsoft, IBM, Cisco, Juniper Networks, Alcatel Lucent, Blue Coat, Check Point, D-Link, GFI, Gwava, Netgear, SonicWALL RSA, ZyXel, Alt-N, Parallels, Lenovo, Facebook, Qualcomm, Vertu itd.  

Informacje o firmie Telefónica

Telefónica jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej i liczby klientów. Posiadając najlepszą w swojej klasie sieć telefonii komórkowej, stacjonarnej oraz sieć szerokopasmową, jak również innowacyjne portfolio rozwiązań cyfrowych, Telefónica przekształca się w „cyfrową firmę telekomunikacjną”, mogącą lepiej spełniać potrzeby swoich klientów i osiągnąć nowy wzrost przychodów. Firma działa w 24 państwach i posiada bazę klientów, która liczy ponad 313 milionów osób na całym świecie. Telefónica jest w 100% firmą notowaną na giełdzie, posiadającą ponad 1,5 miliona bezpośrednich akcjonariuszy. Jej kapitał akcyjny obejmuje obecnie 4 551 024 586 akcji zwykłych znajdujących się w obrocie na giełdzie hiszpańskiej (Madryt, Barcelona, Bilbao i Walencja) oraz na giełdach w Londynie, Nowym Jorku, w Limie i Buenos Aires.

źródło: Kaspersky LabLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.