CNET shakowany przez grupę hakerów z Rosji

Rosyjska grupa hakerów o nazwie w0rm twierdzi, że wykradła bazę danych ponad miliona użytkowników serwisu CNET, w tym ich nazwy, e-maile i zaszyfrowane hasła. Jeżeli posiadasz więc konto w CNET, trzeba pomyśleć nad zmianą hasła w tym serwisie oraz wszędzie tam, gdzie hasło dostępowe było takie samo.

CNET przyznał, że hakerzy włamali się do niektórych serwerów kilka dni temu, a dostęp do bazy danych użytkowników uzyskali z zewnętrznej strony. 

Wczoraj baza danych została wystawiona na sprzedaż za pośrednictwem serwisu Twitter za niecałe 622 dolary - 1 Bitcoin. Dlaczego tak tanio? Jeden z hakerów twierdzi, że włam i kradzież miał na celu zrówcenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa serwisu, i w żadnym wypadku nie chcieli narażać niewinnych użytkowników. Miejmy nadzieję, że tak jest. Oby sprzedaż bazy danych okazała się tylko szantażem CNET-u.

Grupa w0rm w przeszłości włamywała się też do BBC, Adobe i Bank of America.

źródło: BitdefenderLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.