Dynamiczny test antywirusów - czerwiec 2014

AV-Comparatives publikuje wyniki testów dynamicznych, które mają na celu odwzorować rzeczywiste warunki, jakie stwarza normlana praca użytkowników z dostępem do internetu. Testy zostały przeprowadzone w systemie Windows 7 x64 i trwały od marca do czerwca br. Ilość próbek jaką wykorzystano do testu w tym okresie wynosiła 4003. Wszystkie rozwiązania antywirusowe były testowane na ustawieniach domyślnych.

Przypomnijmy, że od tego roku metodologia testu dynamicznego umożliwia w trakcie testów aktualizację aplikacji trzecich takich jak: Adobe Flash, Adobe Acrobat Reader, Java, oraz samych aktualizacji Windows. 

Testowano następujące programy:

[2] Analiza behawioralna w chmurze dla FortiClienta dostępna jest tylko w przypadku działania razem z zaawansowaną zaporą sieciową UTM FortiGate (produkt dla firm). AV-C przebadało wersję korporacyjną.

Wyniki (poniżej tabela)

Zwycięzcą testu jest darmowa Panda Cloud Free Antivirus. Program ten już po raz trzeci blokuje (za darmo) najwięcej zagrożeń, wyprzedzając takie "potęgi" jak Bitdefender, Avira Emsisoft i Kaspersky. Warto dodać, że w pierwszej szóstce znajdują się 3 programy korzystające z silnika Bitdefender Engine (sam Bitdefender, Emisoft i Qihoo) oraz dwa wyposażone w silnik Aviry - Avira Internet Security i Qihoo.

  • Kolumna pierwsza nie wymaga komentarza. 
  • Kolumna druga oznacza ilość zablokowanych zagrożeń.
  • Kolumna trzecia (user dependent) wykazuje ile razy użytkownik musiał podjąć sam decyzję co zrobić z wykrytym zagrożeniem.
  • Kolumna czwarta (compromised) to ilość przepuszczonych zagrożeń.
  • Kolumna piąta (protection rate) jest wynikiem: np. program automatycznie (bez wymuszania reakcji ze strony uzytkownika) zablokował 80% zagrożeń z kolumny drugiej, a na resztę 20% wymagał podjęcia akcji przez użytkownika (kliknij "blokuj / usuń / kwarantanna"), następnie te 20% dzielono przez 2 (20%/2= 10%) i dodawano do 80%. Wynik = 80%+10%=90% 

  • Ostatnia kolumna oznacza liczbę zablokowanych czystych stron / plików (fałszywe alarmy)

Pełny raport: http://www.av-comparatives.or…Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.