Zagrożenia z botnetów infekują 18 komputerów na sekundę

Botnety to jedno z ulubionych narzędzi cybeprzestępców do kontrili i dystrybucji szkodliwego oprogramowania. Według raportu FBI, 18 komputerow na sekundę dołącza do botnetu, co oznacza, że rocznie infekowanych jest 500 milionów komputerów. 

Wykorzystywanie botnetów do cyberprzestępczości wzrasta. Eksperci szacują, że ataki z botnetów spowodowały całkowitą utratę milionów dolarów wyłudzonych / wykradzionych od instytucji finansowych, dużych amerykańskich firm. Straty poniesione przez amerykańsich obywateli szacuje sie na 9 miliardów dolarów, na świecie kwota ta przekracza 110 miliardów dolarów. 

Zdaniem jednego z pracowników FBI, wynikające straty finansowe są tak duże, ponieważ botnet może sobie każdy "wypożyczyć", wykorzystać do własnych celów zarobkowich i przestępczych. 

FBI pracuje nad nowymi technologiami w celu ograniczenia rosnącego zagrożenia, którego ogólnym celem jest usunięcie, ograniczenie i zapobieganie cyberprzestępczości atakując zagrożenie poprzez identyfikację najważniejszych członków grup cyberprzestępczych. 

Po ostatnim przejęciu botnetu Gameover Zeus przez National Crime Agency, powstała nowa globalna ekspansja trojana Pushdo. Botnety udowadniają, że są obecnie jadnym z najbardziej rozpowszechnionych zagrożeń dla bezpieczeństwa osób w sieci.

źródło: BitdefenderLearn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.