To samo hasło powodem naruszenia bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach

Pracodawcy i pracownicy w USA nie poświęcają większej uwagi na temat stosowania haseł w firmie co sprawia, że nieprawidłowe działania w tej kwestii mogą prowadzić do znaczących naruszeń bezpieczeństwa w firmie.

Jak się okazuje, około 73% pracowników stosuje te same hasła w różnych usługach, z czego 33% korzysta z mniej niż pięciu różnych haseł dostępu (do kont w około 25 – 50 serwisów).

Nie tylko pracownicy nie dbają o bezpieczeństwo

71% osób w wieku 55 – 64 lat nie przywiązują szczególnej uwagi kwestii bezpieczeństwa systemów informatycznych w pracy, ale również 47,1% osób w wieku 25 – 37 lat ma podobne zdanie w tej kwestii.

Okazuje się również, że pracodawcy mają podobny pogląd w kwestii bezpieczeństwa systemów w swojej firmie, jak ich pracownicy. Około 66% z nich używa tego samego hasła logowania do różnych systemów, a 61% pracodawców nie przywiązuję zbyt dużo uwagi kwestiom bezpieczeństwa.

„W dalszym ciągu wiele firm opiera się na przestarzałych procesach uwierzytelniania użytkowników. Dodatkowo wielu amerykańskich właścicieli firm uważają za zbędne inwestowanie w bezpieczeństwo sieci firmowej. Na miejscu będzie przytoczenie historii, w której atakujący zdobywając dane logowania jednego z pracowników firmy do jego konta na Twitterze lub Amazonie, uzyskał dostęp do systemów firmowych, w których pracowała ofiara” – podaje Fraser Thomas, prezes firmy Swivel Secure zajmującej się rozwiązaniami bezpieczeństwa sieci.

Jak podkreśla Fraser Thomas: „Właściciele firm muszą wziąć odpowiedzialność za zabezpieczenia swoich systemów na każdym poziomie”.

* Badania zostały przeprowadzone na grupie 2 500 pracujących Amerykanów przez The Leadership Factor w maju 2014 roku na prośbę firmy Swivel Secure.

źródło: FierceITSecurity Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.