US-CERT Cyber Security Bulletin - lipiec 2014

Biuletyn Cyber Security opublikowany przez US-CERT* zawiera podsumowanie nowych luk bezpieczeństwa, które zostały zarejestrowane przez dział badań z dnia 14 lipca 2014 roku.

Luki i ich wpływ:

 • Luki w zabezpieczeniach serwera WWW w kilku produktach Cisco Wireless Residental Gateway pozwalają na wykonanie złośliwego kodu poprzez wywołanie spreparowanego żądania HTTP.
  Lista zagrożonych produktów Cisco dostępna tutaj.
 • Luka w HP StoreVirtual 4000 Storage i StoreVirtual VSA 9.5 – 11.0 pozwala na zdalne uwierzytelnienie użytkownika z nieznanej lokalizacji.
  Lista zagrożonych wersji dostępna tutaj.
 • Luka w zabezpieczeniach komponentu Java SE, Java SE 7u60 i OpenJDK 7 pozwala atakującemu wpływać na poufność, integralność i dostępność za pomocą nieznanych wektorów związanych z bibliotekami.
  Lista zagrożonych wersji oprogramowania dostępna tutaj.
 • Luki w zabezpieczeniach Citrix NetScaler Application Delivery Controller (ADC) i NetScaler Gateway (dawniej NetScaler Access Gateway Enterprise Edition) 10.1 przed wersją 10.1 – 126.12 pozwala atakującemu na wstrzyknięcie złośliwego skryptu lub kodu HTML.
  Lista zagrożonych wersji oprogramowania dostępna tutaj.
 • Błędy SQL injection w Dell SonicWall Scrutinizer 11.0.1 pozwalają zdalnie uwierzytelnionym użytkownikom na wykonanie poleceń SQL, które pozwalają na nieuprawnione ujawnienie informacji, modyfikację i zakłócenia w działaniu.
  Lista zagrożonych wersji oprogramowania dostępna tutaj.
 • Cross-site scripting (XSS) w IBM Business Process Manager 7.5 – 8.5.5 i WebSphere Lombardi Edition 7.2 pozwala na wstrzyknięcie dowolnego skryptu lub kodu HTML za pomocą specjalnie spreparowanego adresu URL.
  Lista zagrożonych wersji oprogramowania dostępna tutaj.

Pozostałe informacje dotyczące US-CERT Cyber Security Bulletin z dnia 14 lipca 2014 roku dostępne tutaj.


* US-CERT jest organizacją w ramach Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych (DHS), która odpowiedzialna jest za analizę i zminimalizowanie ilości zagrożeń cybernetycznych oraz słabych punktów mających wpływ na rozprzestrzenianie się zagrożeń. Organizacja swoim działaniem stara się być światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci. Swoim działaniem stara się także uświadamiać i informować użytkowników w kwestiach występowania najnowszych zagrożeń, przedstawiając informacje o nich w formie biuletynów bezpieczeństwa.Learn more about our offer

If you sell security solutions, are a distributor, authorized partner or developer and would like to share your portfolio with a group of potential customers, advertise an event, software, hardware or other services on AVLab - simply write to us. Or maybe you had to deal with ransomware? We can also help you decrypt your files.
Read more

We use Google Cloud Translation and Gengo API’s to translate articles with exception of our comparative tests.